Trzaskowski usuwa krzyż z warszawskich urzędów. Radni z Koalicji Obywatelskiej idą za ciosem. Suligowski: "Wystąpiliśmy o tęczowe flagi na ratuszu"

0
0
1
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał rozporządzenie, zgodnie z którym w stołecznych urzędach nie będzie można eksponować symboli religijnych. Sprawa odbiła się szerokim echem nie tylko w Polsce. Teraz warszawscy radni chcą pójść za ciosem.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał rozporządzenie, zgodnie z którym w stołecznych urzędach nie będzie można eksponować symboli religijnych. Sprawę nagłośniła między innymi “Gazeta Wyborcza”, która podała, że “Warszawa jako pierwsze miasto w Polsce zakazuje krzyży w urzędzie, a urzędnikom eksponowania symboli religijnych na biurkach”.

Wewnętrzne wytyczne mają obowiązywać wszystkich pracowników i przeciwdziałać dyskryminacji, urzędnicy mają również “respektować prawa związków jednopłciowych”, używać włączającego języka czy feminatywów.

Od zawsze mówiłem o tym, że urząd musi być miejscem absolutnie świeckim. Natomiast nikt nie będzie walczył z tradycją i wielokrotnie zorganizowaliśmy również tego typu obchody, w których jest msza święta. Dlatego że chociażby taka tradycja jest podczas obchodów Powstania Warszawskiego. Ale czym innym jest sam urząd - stwierdził prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Czytaj więcej: Europejski Komitet ds. Zapobiegania Torturom: Więzienia powinny eliminować ryzyko złego traktowania osób transpłciowych

Warszawscy radni chcą wprowadzić własną religię do ratusza

Zaledwie kilka dni po kontrowersyjnej decyzji Trzaskowskiego i jego rzekomej walce o oddzielenie polityki od religii, warszawscy radni z Koalicji Obywatelskiej chcą wprowadzić własną "religię". Robert Suligowski z partii Zieloni poinformował, że złożyli oni wniosek o umieszczenie tęczowych flag LGBT w ratuszu. Miałyby one tam pozostać przez cały czerwiec, czyli tzw. miesiąc dumy dewiantów.

Jako Radni Koalicji Obywatelskiej wystąpiliśmy o tęczowe flagi na ratuszu w całym czerwcu - poinformował Robert Suligowski z partii Zieloni.

Jak przypomniał pewien użytkownik portalu X, ci sami radni wcześniej nie kryli radości po decyzji Trzaskowskiego.

Przypominam, że to Ci sami ludzie którzy 3 dni temu krzyczeli o krzyżach w urzędzie i byli zachwyceni tym co zrobił Trzaskowski - przypomniał użytkownik @MurzynfrogXXX.

Źródło: tvmn.pl, x.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo