Wspieraj wolne media

Demokraci chcą zmienić kandydata na Prezydenta. Joe Biden uspokaja wyborców. "The New York Times" ujawnia problemy zdrowotne obecnego przywódcy Stanów Zjednoczonych

0
0
0
Prezydent USA Joe Biden
Prezydent USA Joe Biden / Fot. PAP/EPA/SAMUEL CORUM

Po przegranej debacie w Partii Demokratycznej pojawiły się głosy, aby usunąć Prezydenta Joe Bidena z kandydatury na fotel amerykańskiego przywódcy. Sam Biden zapewnia, że w tym dniu był w słabszej dyspozycji i prosi o dalsze wsparcie. Natomiast "The New York Times" informuje o częstych wizytach lekarza w Białym Domu.

Niedawno w Stanach Zjednoczonych odbyła się pierwsza przedwyborcza debata kandydatów głównych partii na prezydenta - Joe Bidena i Donalda Trumpa. Wśród głównych tematów rozmowy znalazła się inflacja w USA, status Ameryki na arenie międzynarodowej czy wojna na Ukrainie i w Strefie Gazy.

Przeziębiony Biden od samego początku mówił cicho i zachrypniętym głosem. Agencja Reutera zaznaczyła, że prezydent odpowiadał często niejasno, mylił słowa i kończył swoje wypowiedzi przed czasem. Zagraniczne media zwracają uwagę, że wyborcy regularnie mówią, że martwią się wiekiem 81-letniego Bidena.

Chociaż młodszy zaledwie o trzy lata Trump również mieszał słowa i mówił chaotycznie, to był charyzmatyczny i pełen energii, a to przełożyło się na jego lepszy odbiór.

Partia Demokratyczna załamana występem Bidena?

Media zwracają uwagę, że “zespół Bidena” odrzuca twierdzenie, że przegrał debatę.

To był powolny początek, ale mocny koniec. Joe Biden jest niezwykle silny - stwierdziła Kamala Harris, wiceprezydent USA.

Pojawiają się jednak również nieoficjalnie głosy z Partii Demokratycznej, które wręcz twierdzą, że czas zastanowić się, czy Biden powinien pozostać kandydatem na prezydenta demokratów.

Choć Joe Biden sygnalizuje, że nie zamierza wycofywać się z wyścigu o kolejną prezydenturę, trwają spekulacje na temat tego, kto mógłby zastąpić go w roli kandydata Demokratów po słabym występie w ubiegłotygodniowej debacie. Amerykańska gazeta "The Wall Street Journal" wymieniła nawet nieoficjalnych kandydatów, którzy mogliby zastąpić Bidena. 

Wymieniono między innymi gubernator Kalifornii Gavin Newsom, gubernatora Michigan Gretchen Whitmer czy gubernator Pensylwanii Josh Shapiro - jednak zdecydowanie najbardziej prawdopodobną alternatywą dla Bidena pozostaje obecna Wiceprezydent USA Kamala Harris.

Czytaj więcej: Disney nie chce finansować Bidena. "Konsekwencje tej porażki będą naprawdę straszne"

Częste wizyty lekarza u Bidena

Teraz "The New York Times" ustalił, że ciągu ostatnich 12 miesięcy w Białym Domu ośmiokrotnie pojawił się dr Kevin Cannard. Jest on neurologiem, który specjalizujący się w zaburzeniach ruchowych. Niedawno dr Cannard opublikował artykuł poświęcony chorobie Parkinsona. 

Sekretarz prasowa Karine Jean-Pierre potwierdziła, że Prezydent USA trzykrotnie odwiedził neurologa, co miało związek z badaniami lekarskimi, które wynikały z wcześniej opracowanego harmonogramu. Przedstawicielka amerykańskiej dyplomacji nie chciała potwierdzić, czy dr Kevin Cannard rzeczywiście pojawił się w Białym Domu. Jednocześnie stanowczo zaprzeczyła, jakoby Biden chorował na Parkinsona.

Źródło: dorzeczy.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo