Dewianci poczuli wiatr zmian. TVP3 Poznań patronem festiwalu społeczności LGBT. Wszystko dzięki zmianie władz w mediach publicznych

2
4
2
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. X

Poznański oddział Telewizji Polskiej został patronem medialnym festiwalu Poznań Pride, który odbędzie się w czerwcu tego roku. Stacja będzie relacjonować odbywający się w jego ramach XX Marszu Równości w Poznaniu.

Poznański oddział Telewizji Polskiej został patronem medialnym festiwalu Poznań Pride, który odbędzie się w czerwcu tego roku. Stacja będzie relacjonować odbywający się w jego ramach XX Marszu Równości w Poznaniu. Jest to jedna z wielu negatywnych rzeczy, która ma miejsce po siłowym przejęciu mediów publicznym przed rząd Donalda Tuska.

Konstytucja RP wzywa do dbałości o „zachowanie przyrodzonej godności człowieka, jego prawa do wolności i obowiązku solidarności z innymi” i dlatego TVP Poznań będzie wspierać szacunek dla różnorodności. O nim opowiada Marsz Równości i Poznań Pride - przekazał portalowi "wirtualnemedia.pl" Jan Józefowski, dyrektor TVP3 Poznań.

Organizatorem Poznań Pride i Marszu Równości w Poznaniu jest Grupa Stonewall. W poprzednich latach festiwal społeczności LGBT+ trwał tydzień pod nazwą Pride Week, w tym roku zostanie zastąpiony przez cały miesiąc pełen wydarzeń promujących tolerancję i równość. Kulminacyjnym punktem obchodów będzie XX Marsz Równości, który przejdzie przez stolicę Wielkopolski 29 czerwca br. Po raz pierwszy w historii w to wydarzenie finansowo i organizacyjnie zaangażują się miasto Poznań oraz Estrada Poznańska.

Relacjonowanie festiwalu społeczności osób LGBT+ to ogromna zmiana w polityce Telewizji Polskiej, wynikająca z wymiany kierownictwa publicznego nadawcy. Za czasów rządów Jacka Kurskiego na Woronicza o tej społeczności w TVP nie mówiono wcale albo tylko negatywnie.

Czytaj więcej: Kraje "starej" Unii Europejskiej gardzą wschodnimi państwami? Europa Środkowo-Wschodnia pomijana przy nominacjach

Prezydent Poznania zapowiada finansowanie zmiany płci z pieniędzy publicznych

Kandydaci i kandydatki Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Poznania przedstawili w czasie kampanii wyborczej swój program dla społeczności LGBT+ w Poznaniu.

Chodzi o to, żeby stworzyć program analogiczny do miejskiego programu dofinansowania in vitro. To jest jak najbardziej do zrobienia - mówi Zuzanna Bartel ze stowarzyszenia Grupa Stonewall, kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Poznania.

Pod postulatami podpisali się kandydaci KO w zbliżających się właśnie wyborach do Rady Miasta Poznań - radni Maria Lisiecka-Pawełczak, Łukasz Mikuła i Marta Ciesielska oraz startująca z list KO Zuzanna Bartel ze stowarzyszenia LGBT+ Grupa Stonewall, Igor Sulwiński z Młodych Demokratów a także pełnomocniczka prezydenta Jaśkowiaka ds. polityki równości Agnieszka Zawada.

To normalne rzeczy w Europie(...) Będę wspierał ich w tych działaniach- podkreślał w ubiegłym tygodniu prezydent Poznania walczący właśnie o kolejną kadencję.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
2
4
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo