Wspieraj wolne media

Toyota nie zrezygnuje z silników spalinowych. "Diesel sprawdzonym rozwiązaniem"

3
0
1
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/CTK/Vladimir Prycek

Oczywiście silniki spalinowe znajdują się wciąż w ofertach również innych producentów, jednak nie da się ukryć, że większość z nich skupia się przede wszystkim na jednostkach benzynowych.

Toyota nie zrezygnuje z silników spalinowych

Toyota od lat prezentuje odmienne podejście niż większość producentów. Japończycy są ostrożni w kwestii elektromobilności i często wyrażają się pochlebnie o silnikach spalinowych. Przykładem może być niedawna wypowiedź Seana Hanleya - szefa sprzedaży i marketingu Toyoty w Australii, który uważa, że "diesel, mimo powszechnych komentarzy nie jest martwy. Ma jeszcze trochę czasu i nie wymrze tak szybko".

Japońska marka dalej chce rozwijać silniki spalinowe. Akio Toyoda, prawnuk założyciela firmy jest zdania, że napęd spalinowy oraz cele dotyczące emisji spalin można pogodzić. W związku z tym Toyota postanowiła rozpocząć nowy projekt, który ma na celu "na nowo promować rozwój silników".

Japoński producent jakiś czas temu zapowiedział jednak elektryczną ofensywę na Stary Kontynent. W jej ramach Toyota planuje do 2026 roku mieć w swojej elektrycznej ofercie sześć modeli bateryjnych. Ponadto pracuje nad rozwojem akumulatorów półprzewodnikowych, które mają oferować większy zasięg na jednym ładowaniu.

 

Źródło: autokult.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
3
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo