Wspieraj wolne media

Szkoła św. Rodziny w Strefie Gazy zaatakowana przez izraelskie wojsko. "Ukrywali się tam terroryści"

2
0
2
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/EPA

Wskutek izraelskiego nalotu zniszczona została katolicka szkoła w Strefie Gazy, w której ukrywali się cywile. Zginęły co najmniej cztery osoby.

  • Szkoła świętej Rodziny położona obok katolickiej parafii w północnej części Strefy Gazy została zaatakowana przez izraelskie wojsko.
  • Izraelski atak na szkołę św. Rodziny w Strefie Gazy potępił Łaciński Patriarchat Jerozolimy.
  • Reporterka Vatican News poinformowała, że ​​siły Izraela uderzyły w dwie sale lekcyjne na parterze szkoły, w której schronienie znalazło wiele przesiedlonych rodzin palestyńskich.
  • Zobacz także: Francja. Lewicowy polityk proponuje wprowadzenie ordynacji proporcjonalnej

Szkoła świętej Rodziny położona obok katolickiej parafii w północnej części Strefy Gazy została zaatakowana przez izraelskie wojsko.

Izraelski atak na szkołę św. Rodziny w Strefie Gazy potępił Łaciński Patriarchat Jerozolimy. W wydanym przez siebie oświadczeniu 7 lipca kościelna jednostka “potępiła w najmocniejszych słowach” wstrząsający mord. 

Czytaj także: Ukraina opłakuje śmierć co najmniej 41 osób. "Brutalny atak"

Szkoła była miejscem schronienia setek cywilów

W oświadczeniu dodano, że szkoła od początku wojny była miejscem schronienia dla setek cywilów.

Reporterka Vatican News poinformowała, że ​​siły Izraela uderzyły w dwie sale lekcyjne na parterze szkoły, w której schronienie znalazło wiele przesiedlonych rodzin palestyńskich.  

Wśród zabitych znalazł się wysoki rangą urzędnik administracji Hamasu, Ihab al-Ghusain, zastępca ministra pracy tej grupy - poinformował Vatican News. 

Według komunikatu sił zbrojnych Izraela, przekazanego BBC, żołnierze przeprowadzili nalot na “budynek szkoły w mieście Gaza, z którego operowali, i w którym ukrywali się terroryści”.

Źródło: pch24.pl, aleteia.org

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
2
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo