Wspieraj wolne media

Szefowa Komisji Europejskiej realizuje swój destrukcyjny plan. Chodzi o zakaz sprzedaży nowych samochodów spalinowych. Berkowicz: "Wariatów nie brakuje, brawa dla europosłów, którzy na nią głosowali"

12
12
3
Szefowa KE Ursula von der Leyen
Szefowa KE Ursula von der Leyen / Fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Jak przekazał poseł Konfederacji Konrad Berkowicz, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zamierza wprowadzić zakaz sprzedaży nowych aut spalinowych od 2035 r.

Jak przekazał poseł Konfederacji Konrad Berkowicz, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zamierza wprowadzić zakaz sprzedaży nowych aut spalinowych od 2035 r. Ponadto zamierza również dalej prowadzić szkodliwą politykę klimatyczną, redukując emisję CO2 nawet do 90 proc do 2050 r.

Wybory i po wyborach. Urszula von der Leyen utrzyma decyzję UE o zakazie sprzedaży nowych samochodów spalinowych od 2035 roku oraz przyspieszy redukcji CO2 w Unii Europejskiej do 2040 o 90%, do 2050 o 100%. Wariatów nie brakuje, brawa dla europosłów, którzy na nią głosowali - napisał poseł Konfederacji Konrad Berkowicz.

Warto przypomnieć, że niedawno utrzymała swoje stanowisko na kolejne pięć lat, między innymi poparciu przez obecną koalicję rządzącą Donalda Tuska.

Czytaj więcej: Atak nożownika w Warszawie. Na jaw wychodzą nowe fakty

KE złamała zasady transparentoności

Komisja Europejska bezprawnie zataiła szczegóły umów na dostawę szczepionek przeciwko COVID-19 - orzekł sąd UE, zadając tym samym cios szefowej KE Ursuli von der Leyen, która ubiega się o drugą kadencję na tym stanowisku, pisze dziennik “Financial Times”.

Sędziowie Sądu UE w Luksemburgu, niższej instancji Trybunału Sprawiedliwości UE, uznali, że Komisja Europejska naruszyła unijne zasady transparentności zawierając porozumienia z firmami farmaceutycznymi w sprawie dostaw szczepień na COVID-19.

Szczególnie ws. potencjalnych konfliktów interesów i zasad możliwych rekompensat dla producentów szczepionek (w związku ze stratami wizerunkowymi w przypadku niedotrzymania terminów) KE nie udzieliła opinii publicznej odpowiedniego dostępu do informacji.

Najważniejsze kontrakty zawarto z siedmioma producentami szczepionek, chodzi między innymi o firmę Pfizer , AstraZeneca i Moderna. KE może wciąż odwołać się od tego orzeczenia do TSUE.

Sprawa ma związek ze skargami złożonymi przez europosłów oraz osoby fizyczne na ograniczenie dostępu do umów zawartych przez Unię Europejską z firmami farmaceutycznymi na zakup szczepionek z lat 2020-2021.

Źródło: tvmn.pl, x.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
12
12
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo