Starcia z policją przed meczem Legii. Wszołek: Wszyscy mówimy o tolerancji, a koniec końców nas traktują jak małpy

5
0
1
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Leszek Szymański

Premier League szczyci się, że jest najlepszą ligą świata, my dajemy im tyle biletów, ile sobie zażyczyli, a nasi kibice nie mogą wejść na stadion, to jest skandal i brak szacunku - powiedział po meczu na Villa Park wahadłowy Legii, Paweł Wszołek.

  • Kibice Legii Warszawa nie zostali wpuszczeni na trybuny stadionu w Birmingham w Anglii. Była to decyzja władz Aston Villi, która wycofała się z zawartego porozumienia dotyczącego przekazania wejściówek.
  • Fani zgromadzili się przed stadionem, gdzie doszło do starć z policją. Trzech funkcjonariuszy zostało rannych.
  • Legia twierdzi, że klub z Birmingham przygotował dla kibiców z Polski zdecydowanie mniej biletów niż przewidują to przepisy UEFA.
  • Zobacz także: Prokuratura wszczęła śledztwo ws. hakerów, którzy zażądali kilkuset tysięcy dolarów okupu od firmy ALAB

Kibice Legii Warszawa nie zostali wpuszczeni na trybuny stadionu w Birmingham w Anglii. Była to decyzja władz Aston Villi, która wycofała się z zawartego porozumienia dotyczącego przekazania wejściówek. Fani zgromadzili się przed stadionem, gdzie doszło do starć z policją. Trzech funkcjonariuszy zostało rannych. 

Zamieszki przed stadionem Aston Villi

Villa stanowczo potępiła zachowanie polskich kibiców i podziękowała policji z West Midlands za ich działania.

Wcześniej policja z Birmingham na platformie X (dawniej Twitter) poinformowała, że “obecnie nie możemy wpuścić kibiców gości do Villa Park ze względu na zamieszki na zewnątrz stadionu, w wyniku których w funkcjonariuszy wystrzelono rakiety”.

Kibice Legii Warszawa nie dostaną się dziś wieczorem do Villa Park. Kilku aresztowanych. Inni próbują się dostać. Miejsce zostało całkowicie zniszczone - napisał w mediach społecznościowych Aadam Patel, dziennikarz Mail Sport.

Brak regulaminowej liczby biletów dla kibiców gości

Legia twierdzi, że klub z Birmingham przygotował dla kibiców z Polski zdecydowanie mniej biletów niż przewidują to przepisy UEFA. Według regulaminu, 5 proc. pojemności stadionu mogą zająć fani drużyny przyjezdnej. To oznacza, że legioniści powinni otrzymać od gospodarzy 2,1 tys. wejściówek. Aston Villa początkowo zgodziła się na 1,7 tys. biletów, ale z nieuzasadnionych przyczyn zmniejszyła liczbę do poniżej 900. 

Czytaj także: Słaby występ polskich skoczków w Ruce odbył się echem na świecie. Adam Małysz zaapelował o zachowanie spokoju

Wszołek: Skandal, brak szacunku i rasizm

Wiele rodzin chłopaków przyjechało, aby obejrzeć mecz i sam z bratem rozmawiałem, nie wpuszczali na stadion, wyrzucali Polaków z trybun (...) - powiedział piłkarz warszawskiego klubu Paweł Wszołek w nagraniu opublikowanym przez Viaplay Sport Polska.

Dodał, że Premier League szczyci się tym, że jest najlepszą ligą świata, a “jest to jest skandal na skalę światową”. 

Wszyscy mówimy o tolerancji, a koniec końców nas traktują jak małpy (...). Dla mnie to jest dziwna sytuacja. Jak rodziny piłkarzy mogą nie zostać wpuszczone na stadion? Dla mnie to jest skandal, brak szacunku i rasizm. Polacy pracują ciężko na tę gospodarkę i nie można bać się powiedzieć takich słów - stwierdził piłkarz. 

Źródło: x.com, sportowefakty.wp.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
5
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo