Spotkanie Prezydenta Dudy z Trumpem. Ogromny błąd rządu? Parys: "Jeśli Trump wygra, Polska będzie w trudnej sytuacji"

0
0
1
Dr Jan Parys
Dr Jan Parys / Fot. TVMN

W czwartek gościem redaktora Olivera Pochwata w programie TV Media Narodowe "Temat Dnia" był dr Jan Parys. Skomentował on środową wizytę w Stanach Zjednoczonych Prezydenta Andrzeja Dudy.

W czwartek gościem redaktora Olivera Pochwata w programie TV Media Narodowe "Temat Dnia" był dr Jan Parys. Skomentował on środową wizytę w Stanach Zjednoczonych Prezydenta Andrzeja Dudy oraz kolację z Donaldem Trumpem. Polski przywódca przez ponad dwie godziny rozmawiał z kandydatem na Prezydenta USA.

Nasz prezydent racjonalnie postąpił, starając się zawczasu rozmawiać z kandydatami obydwu głównych partii, parę miesięcy temu rozmawiał z Joe Bidenem - powiedział dr Jan Parys.

Partia rządząca starała się wizytę krytykować, ale wynika to z zazdrości.Platforma nie ma relacji z partią republikańską, stawia na relacje z UE - stawia na współpracę z politykami z Berlina, co jest lekkomyślne - ocenił ekspert.

Wyjaśnił również, że tylko Prezydent Duda będzie realnym pośrednikiem między polskimi władzami, a Donaldem Trumpem, gdy ten wygra wybory prezydenckie.

Jeśli Trump wygra, Polska będzie w trudnej sytuacji, bo nikt z partii rządzącej obecnie nie ma żadnych relacji i kontaktów ze środowiskiem republikańskim. Okaże się, że Duda jest jedynym kanałem kontaktu - wyjaśnił dr Parys.

Cały wywiad z Janem Parysem można obejrzeć na platformie Facebook oraz na kanałach telewizyjnych i aplikacji TV Media Narodowe.

Czytaj więcej: Radio Dla Ciebie i Radio Poznań nadal będą nadawać? Zaskakująca decyzja likwidatorów. Sprzeciwili się decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Spotkanie Duda - Trump

Prezydent Polski Andrzej Duda spotkał się w nocy polskiego czasu z byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem.

Przyjacielska atmosfera. Doskonała rozmowa - relacjonował po spotkaniu szef gabinetu prezydenta Marcin Mastalerek.

Politycy spotkali się w środę wieczorem w Trump Tower na Manhattanie w Nowym Jorku. Spotkanie trwało dwie i pół godziny. Przed spotkaniem Donald Trump mówił, że z Andrzejem Dudą łączą go osobiste relacje i wspominał współpracę z polskim prezydentem.

Polacy go kochają, naprawdę go kochają, to nie jest łatwa rzecz do osiągnięcia. Ale on wykonuje fantastyczną robotę, jest moim przyjacielem i mieliśmy razem cztery wspaniałe lata - powiedział Trump.

Na krótkim nagraniu opublikowanym w portalu X widać moment powitania Andrzeja Dudy przez Donalda Trumpa w należącym do miliardera wieżowcu Trump Tower.

Źródło: tvmn.pl, x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo