Radio Dla Ciebie i Radio Poznań nadal będą nadawać? Zaskakująca decyzja likwidatorów. Sprzeciwili się decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Jak poinformował prezes Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomiej Sienkiewicz nie przybył w środę na spotkanie w sprawie omówienia z członkami KRRiT sytuacji w mediach publicznych. Doszło również do spotkania z likwidatorami spółek regionalnych Polskiego Radia.
- Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomiej Sienkiewicz nie przybył w środę na spotkanie z członkami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
- Szef KRRiT Maciej Świrski wraz zresztą zarządu chciał omówić sytuację w mediach publicznych.
- W środę doszło również do spotkania z likwidatorami spółek regionalnych Polskiego Radia.
- Zobacz także: Konflikt na Bliskim Wschodzie. Izrael dalej bedzie podsycał wojnę? Stany Zjednoczone nie będą brać udziału w atakach
Jak poinformował prezes Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomiej Sienkiewicz nie przybył w środę na spotkanie w sprawie omówienia z członkami KRRiT sytuacji w mediach publicznych. W ten sposób, Świrski wraz z zarządem KRRiT chciał przedyskutować sposób zażegnania kryzysu, który wybuchł po grudniowych decyzjach Sienkiewicza.
W związku z powyższym KRRiT oświadcza, że nadal oczekuje od ministra Sienkiewicza zastosowania się do wyroków Trybunału Konstytucyjnego z 2016 r (K13/16) i z 2024 (K29/23) - czytamy w oświadczeniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
Ponadto w środę doszło również do spotkania z likwidatorami spółek regionalnych Polskiego Radia: Radia Dla Ciebie - Emilią Benedykcińską i Radia Poznań - Piotrem Michalakiem.
https://t.co/Gw4jNwK62p — Maciej Świrski (@Maciej_Swirski) April 17, 2024
Czytaj więcej: Skandaliczna decyzja poznańskiego sądu. Wypuścił Ukrainkę handlującą dziećmi. Otrzymała dozór i zakaz opuszczania Polski
Zaskakująca decyzja likwidatorów
Jak czytamy w komunikacie KRRiT, likwidator Radia dla Ciebie poinformowała, że w marcu bieżącego roku rozgłośnia otrzymała od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 1 mln 176 tys. złotych. Z kolei likwidator Radia Poznań poinformował, że rozgłośnia otrzymała od ministra Sienkiewicza 1 mln 368 tys. zł.
Ponadto likwidator RDC nie złożyła wniosku o odrzucenie przez sąd depozytu pieniędzy z abonamentu, przekazanych przez KRRiT. Natomiast likwidator poznańskiej rozgłośni zwrócił się do sądu po odbiór środków przekazanych przez KRRiT do depozytu sądowego.
Likwidatorzy powołani przez ministra Sienkiewicza oświadczyli również, że nie podzielają zdania rządu Donalda Tuska w kwestii likwidacji mediów publicznych. Podkreślili, że plan ten nie zostanie ostatecznie zrealizowany.
Obydwoje likwidatorzy podzielili pogląd Członków KRRiT, że plan likwidacji mediów publicznych w Polsce nie zostanie ostatecznie zrealizowany - czytamy w oświadczeniu.
Źródło: tvmn.pl, gov.pl