Wspieraj wolne media

Skandal w Niemczech. Korupcja przy wydawaniu wiz imigrantom. Paul Ziemiak wzywa rząd Olafa Scholza do ujawnienia informacji

0
0
0
Polityk CDU Paul Ziemiak
Polityk CDU Paul Ziemiak / Fot. Youtube

Sekretarz generalny CDU Paul Ziemiak wzywa rząd federalny do wyjaśnień po ujawnieniu informacji o sprzedawaniu wiz w ambasadzie Niemiec w Bejrucie.

Niemiecki polityk polskiego pochodzenia, a zarazem sekretarz generalny CDU Paul Ziemiak wzywa rząd federalny do wyjaśnień po ujawnieniu informacji o sprzedawaniu wiz w ambasadzie Niemiec w Bejrucie. 

Podejrzenie korupcji przy wydawaniu niemieckich wiz za granicą jest niezwykle poważnym oskarżeniem - poinformował Paul Ziemiak.

Informacje ujawniono w programie "Markus Lanz" we wtorek wieczorem. Pochodzący z Syrii burmistrz Ostelsheim w Badenii-Wirtembergii Ryan Alshebl poinformował, że jego młodszy brat próbował pięć lat temu umówić się na spotkanie w ambasadzie Niemiec w Bejrucie, ponieważ chciał studiować w Niemczech. Ambasada nie wyznaczyła bezpośredniego spotkania. Nie udało mu się także umówić na spotkanie w prywatnym biurze, o którym wspomniała ambasada. W końcu wyłonił się niezidentyfikowany kontakt, dzięki któremu jego brat dostał nominację w ambasadzie. Kosztowało to jednak 400 euro.

Ostatecznie jego wiza i tak została odrzucona, a mężczyzna wciąż mieszka w Syrii. Jak podkreślił Ryan Alshebl, z tego, co mu wiadomo, nie jest to odosobniony przypadek. 

Czytaj więcej: Eurokraci chcą przeforsować w środę zmianę traktatów unijnych. Bruksela dąży do federalizacji Unii Europejskiej. Beata Szydło została wyjaśniona przez Krzysztofa Bosaka

Paul Ziemiak chce wyjaśnienia tej sytuacji

Sekretarz generalny CDU Nadrenii Północnej-Westfalii Paul Ziemiak zapowiedział, że postara się wyjaśnić tę sprawę. 

Podejrzenie o korupcję w wydawaniu niemieckich wiz za granicą jest niezwykle poważnym oskarżeniem - powiedział sekretarz generalny CDU w Nadrenii Północnej-Westfalii Paul Ziemiak.

Jak zaznaczył, rząd federalny musi odpowiedzieć na pytania parlamentu w tej sprawie. 

Jako grupa parlamentarna CDU/CSU zajmiemy się tą sprawą zarówno w Komisji Spraw Zagranicznych, jak i w Komisji Spraw Wewnętrznych, żądając całkowitych wyjaśnień i przejrzystości – w szczególności roli tak zwanych usługodawców - podkreślił polityk.

Źródło: tysol.pl, ostsee-zeitung.de

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo