Siemoniak popiera roszczenia reparacyjne od Niemiec "ale bez absurdalnych żądań". Bąkiewicz: PO dogada się na minimalne odszkodowania

0
0
6
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Paweł Supernak

Platforma Obywatelska może chcieć rozstrzygnąć sprawę reparacji, dogadując się na minimalną kwotę z Niemcami - stwierdził Robert Bąkiewicz.

Robert Bąkiewicz w mediach społecznościowych zaznaczył, że reparacje od Niemiec dla Polski, to ogromne finansowe zobowiązania. 

Istnieje poważna obawa, że Donald Tusk i Platforma Obywatelska będą chcieli tę sprawę rozstrzygnąć, dogadując się na minimalne odszkodowania od Germanów. Dzięki temu potomkowie Hitlera będą czyści jak łza, a my Polacy nigdy nie otrzymamy rekompensaty, która oddawałaby, choć w części sprawiedliwość za zbrodnie i grabież, której dokonali na nas w trakcie II WŚ. Co więcej, przedstawią nam to jeszcze jako tuskowy sukces polityki zagranicznej. Nie dajmy się na to nabrać - napisał na Twitterze.

Bąkiewicz wskazał również na wpis Zygfryda Czabana z Polskiego Instytutu Studiów Teutońskich, który zaznaczył, że były minister obrony narodowej w rządzie PO-PSL Tomasz Siemoniak popiera roszczenia reparacyjne “ale bez absurdalnych żądań”. 

Tusk o reparacjach od Niemiec

Czaban dodał, że znaczenie tych słów ujawnił w marcu Donald Tusk, który w tym czasie spotykał się z wyborcami.

Żyje jeszcze kilkaset tysięcy Polaków, którzy urodzili się w czasie wojny i na ich życie wojna, napaść Niemiec wpłynęły w sposób negatywny. Ja uważam, że to jest do zagrania jeszcze i do wygrania - powiedział wtedy lider PO.

Dodał, że “wszyscy, którzy narodzili się przed wojną i w czasie wojny, to są w jakimś sensie ofiary napaści niemieckiej”.

Czytaj także: Bogusław Wołoszański wystartuje do Sejmu. Tusk przedstawił go jako jedynkę

RozliczaMy Niemców

Inicjatywa obywatelska RozliczaMy Niemców jest wsparciem dla działań polskiego rządu w egzekucji długu, od którego Niemcy uciekają prawie 80 lat.

W myśl projektu każdy rząd musiałby co roku, 1 września składać raport w sprawie podejmowanych działań w celu uzyskania reparacji od Niemiec. Byłby również zobowiązany do przedstawienia przed Sejmem planów w tej sprawie na kolejny rok.

Wszelkie informacje na temat inicjatywy RozliczaMy Niemców można znaleźć na stronie reparacje.info.

Źródło: twitter

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo