Sejm podjął decyzję. Oto składy sejmowych komisji

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Piotr Nowak

Zostały podjęte decyzje ws. składów sejmowych komisji. Podczas posiedzenia komisji zostaną wybrane ich prezydia.

Sejm po godz. 12:00 wznowił przerwane w ubiegłym tygodniu obrady pierwszego posiedzenia nowej kadencji. W poniedziałek przewodniczący klubu PiS Mariusz Błaszczak zapowiedział, że PiS przedstawi projekt uchwały dotyczący sprzeciwu wobec planowanej zmiany traktatów Unii Europejskiej.

Decyzje ws. składów sejmowych komisji

Posłowie wybrali już skład osobowy stałych komisji sejmowych. To organy, które rozpatrują projekty ustaw stanowiące przedmiot prac Sejmu, a także wyrażają opinie w sprawach przekazanych pod ich obrady przez Sejm, Marszałka Sejmu lub Prezydium Sejmu. Posłowie mogą zasiadać w maksymalnie dwóch komisjach stałych, na trzecią zgodę wyrazić musi Prezydium.

Jak podano na stronie Sejmu, we wtorek po południu zaplanowano posiedzenie: Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych; Komisji do Spraw Służb Specjalnych; Komisji Finansów Publicznych; Komisji Obrony Narodowej; Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży; Komisji Etyki Poselskiej; Komisji Infrastruktury; Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych; Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii; Komisji Polityki Społecznej i Rodziny; Komisji Spraw Zagranicznych i Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Odbędą się również posiedzenia: Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych; Komisji Kultury i Środków Przekazu; Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Komisji do Spraw Unii Europejskiej; Komisji Gospodarki i Rozwoju; Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej; Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki; Komisji do Spraw Kontroli Państwowej; Komisji Łączności z Polakami za Granicą; Komisji Ustawodawczej; Komisji Zdrowia; Komisji do Spraw Petycji; Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa; Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej i Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

Czytaj także: Wznowienie obrad w Sejmie i pierwsza awantura. Suski: To jest po prostu cenzura, wraca PRL

Komisja ds. służb specjalnych

Sejm w bloku głosowań zatwierdził siedmioosobowy skład komisji ds. służb specjalnych. Weszli dwaj posłowie Koalicji Obywatelskiej - Krzysztof Brejza i Paweł Olszewski, dwaj z Trzeciej drogi - jeden z PSL - Marek Biernacki i drugi z Polski 2050 - Michał Gramatyka. Lewicę w komisji będzie reprezentował Włodzimierz Czarzasty, PiS Waldemar Andzel, a Konfederację - Krzysztof Tuduj.

Źródło: x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo