Kontrowersyjne zmiany w traktatach unijnych. Bruksela chce przejąć kontrolę nad gospodarką leśną. Sałek: "My jako Polska tracimy sterowność nad swoimi zasobami przyrodniczymi"
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Paweł Sałek powiedział o zmianach w traktatach Unii Europejskiej dotyczących gospodarki przestrzennej i zasobów przyrodniczych. Podkreślił, że Polska bardzo dużo straci na zmianach w traktatach unijnych.
- Poseł Prawa i Sprawiedliwości Paweł Sałek udzielił wywiadu Michalinie Szymborskiej w TV Media Narodowe.
- Opowiedział on między innymi o zmianach w traktatach unijnych, które chcą przeforsować uniokraci.
- Podkreślił, że Polska bardzo dużo straci na przejęciu przez Brukselę praw do zarządzania gospodarką leśną.
- Zobacz także: Wojna domowa w Stanach Zjednoczonych? Teksas otrzymał wsparcie od byłego Prezydenta. "Wykorzystam wszelkie narzędzia prezydenta do obrony USA"
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Paweł Sałek w rozmowie z Michaliną Szymborską w TV Media Narodowe powiedział o zmianach w traktatach Unii Europejskiej dotyczących gospodarki przestrzennej i zasobów przyrodniczych.
My jako Polska tracimy sterowność nad swoimi zasobami przyrodniczymi dlatego, że decyzje będą zapadały zupełnie gdzie indziej. Tam są zapisy, które jednocześnie wprowadzają władztwo UE do gospodarki przestrzennej, ale oprócz tego jeszcze grunty i zasoby wodne miałyby przejść pod kompetencje mieszane - powiedział Paweł Sałek.
.@Pawel_Salek o zmianach w traktatach UE dotyczących gospodarki przestrzennej i zasobów przyrodniczych:
"My jako Polska tracimy sterowność nad swoimi zasobami przyrodniczymi dlatego, że decyzje będą zapadały zupełnie gdzie indziej. Tam są zapisy, które jednocześnie wprowadzają… pic.twitter.com/FdISNl6S3j — TVMN (@TVMediaNarodowe) January 31, 2024
Konfederacja w obronie polskich lasów
W mediach społecznościowych pojawił się dokument, z którego wynika, że Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska nakazała wstrzymanie lub ograniczenie na pół roku wycinki drzew w odniesieniu do części lasów polskich. Chodzi o wskazane, według ministerstwa najcenniejsze przyrodniczo, obszary w puszczach: Augustowskiej, Romnickiej, Boreckiej, Świętokrzyskiej, Knyszyńskiej, okolic Iwonicza Zdroju, lasów wokół Wrocławia i Trójmiasta, Bieszczad, oraz reliktowej Puszczy Karpackiej. Ogółem jest to ok. 1,5 proc. całych terenów leśnych z zarządzie Lasów Państwowych.
W poniedziałek politycy Konfederacji Witold Tumanowicz i Witold Stoch wystąpili na konferencji prasowej w tym temacie.
Poseł Witold Tumanowicz podkreślił, że do rządu Donalda Tuska wkradła się lewicowa ideologia klimatystów, którzy zaatakowali polskie lasy. Wskazał również na niekonsekwencję i umywanie rąk kierownictwa resortu od wycinek drzew, które zostały wcześniej zawarte w umowach z kontrahentami.
Szkodnicy Tuska zaatakowali polskie lasy. Widać, że minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska nie zna się za bardzo na temacie leśnictwa. Zakazując na 100 tys. hektarów wycinki drzew, jednocześnie zaleca by były wykonywane umowy, co w tym zakresie będzie to bardzo ciężkie do wykonania - zauważył Witold Tumanowicz.
Zaznaczył on, że drewno jest bardzo potrzebnym surowcem dla polskiej gospodarki, a szczególnie sektoru meblarskiego.
Źródło: tvmn.pl, x.com