Sąd zdecyduje o Strefie Czystego Transportu w Krakowie. Radni zwlekają z procedowaniem obywatelskiego projektu uchwały o likwidacj SCT

3
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Jakub Kamiński

W 2024 r. w Krakowie rozpocznie się wdrażanie projektu Strefy Czystego Transportu. Wielu krakowian protestuje przeciwko takim działaniom. Media podały, że o SCT ma zadecydować sąd.

Od lipca 2024 roku w Krakowie ma zacząć obowiązywać Strefa Czystego Transportu (SCT). Do miasta będą mogły wjeżdżać tylko samochody spełniające określone normy emisji spalin. Dwa lata później wymogi będą jeszcze bardziej rygorystyczne.

SCT w założeniu ma zmniejszyć ilość zanieczyszczeń pochodzących z ruchu drogowego, chodzi głównie o spaliny ze starszych silników Diesla.

Organizacje społeczne nie zgadzają się z utopijnym projektem, który uderzy w najbiedniejszych. W związku z tym 22 listopada odbyły się protesty w różnych częściach Krakowa.  

Sąd zdecyduje o Strefie Czystego Transportu 

Jak podał portal lubie.krakow.pl, “Wojewódzki Sąd Administracyjny wypowie się w temacie Strefy Czystego Transportu, przegłosowanej przez krakowskich radnych. Decyzję Rady Miasta Krakowa zaskarżyli mieszkańcy, którzy uważają, że wprowadzenie strefy na przyjętych zasadach ogranicza swobody części krakowian. Im bliżej wprowadzenia SCT, takich głosów przybywa…”.

Czytaj także: Rzecznik Praw Dziecka będzie wspierać "tęczowe piątki", "tak jak święto zmarłych, które organizują dzieci katolickie"

Radni zwlekają

Tymczasem obywatelska inicjatywa uchwałodawcza przeciwko SCT skierowana do Rady Miasta Krakowa nie będzie procedowana w tym roku. Głosowanie się odbędzie po “rozprawie nad SCT” w sądzie administracyjnym.

W otrzymanym dzisiaj porządku obrad następnej sesji RMK (6 grudnia) nie ma projektu uchwały o uchylenie SCT. Zapewne trwa nadal sprawdzanie podpisów - napisał we wtorek na swoim profilu facebookowym radny Łukasz Wantuch. 

W komentarzu odezwał się również radny Andrzej Hawranek, który dodał, że “decyzją Komisji głównej uchwała dotycząca SCT będzie procedowana 17.01.2024”.

Źródło: glos24.pl, lubie.krakow.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
3
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo