Rzecznik USA o prawach osób LGBT: To podstawowa część naszej polityki zagranicznej. "Tak pozostanie"

4
1
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Youtube/Bloomberg Television (screen)

Stany Zjednoczone będą walczyć o prawa osób LGBT, stwierdził rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA. Dodał, że "to część naszej polityki zagranicznej".

  • Rzecznik: Prezydent Biden jest konsekwentny w swoich przekonaniach – fundamentalnej wierze w prawa człowieka. A prawa osób LGBTQ+ to prawa człowieka.
  • Dodał, że Stany Zjednoczone nigdy nie będą się wstydzić mówienia o tych prawach.
  • Ambasada USA w Warszawie uruchomiła dofinansowanie na programy wspierające osoby LGBTQI+.

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby we wtorek brał udział w konferencji prasowej. Padło pytanie o rolę Rosji w “szerszym ruchu przeciwko LGBTQ”, który ma na celu wbicie klina między USA i Afrykę. 

Dziennikarz, który zadał pytanie podał przykład Ugandy. Tamtejszy parlament przyjął nową ustawę dotyczącą homoseksualistów, przez co grozi im nawet kara śmierci, a w innych przypadkach do 20 lat więzienia. Uganda chce, aby inne państwa wzięły z niej przykład i uchwaliły podobne antyhomoseksualne ustawy.

Zdaniem reportera, Rosja może mieć wpływ na kształtowanie się ruchu przeciwko osobom LGBT w Afryce. 

Biorąc pod uwagę, że Stany Zjednoczone prowadzą obecnie rozmowy z Afryką w innych kwestiach, czy jest to powód do zmartwień dla USA? - zapytał dziennikarz. 

Oczywiście, że tak. Prezydent Biden jest konsekwentny w swoich przekonaniach – fundamentalnej wierze w prawa człowieka. A prawa osób LGBTQ+ to prawa człowieka - odpowiedział Kirby.

Rzecznik dodał, że Stany Zjednoczone nigdy nie będą się “wstydzić mówienia o tych prawach i walczyć o to, by te jednostki żyły tak, jak uznają za stosowne, tak jak chcą”. 

I to jest coś, co jest podstawową częścią naszej polityki zagranicznej i tak pozostanie - dodał Kirby.

Do wypowiedzi rzecznika USA odniosła się w mediach społecznościowych działaczka pro-life Kaja Godek.

Czemu zagranicznej? Weźcie to sobie i implementujcie u siebie, skoro to takie złoto. Jeśli wam w ogóle poszczególne stany pozwolą… - napisała Godek.

USA promuje LGBT w Polsce

Stany Zjednoczone promocją LGBT zajęły się również w Polsce. Ambasada USA w Warszawie poinformowała, że jest możliwość ubiegania się o dofinansowanie w postaci grantów na programy wspierające potrzeby społeczności LGBTQI+ w naszym kraju.Organizacje, które się kwalifikują mogą ubiegać się o maksymalnie 50 tys. dolarów. 

W czerwcu ubiegłego roku natomiast z okazji tzw. Miesiąca Dumy ambasador USA Mark Brzezinski zaprezentował Otwarty List Poparcia dla homoseksualistów. Wyraził w nim m.in. uznanie dla ciężkiej pracy społeczności LGBTQI+ i innych społeczności w Polsce i na całym świecie.

Źródło: doreczy.pl, twitter

Sonda
Wczytywanie sondy...
4
1
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo