USA zajęła się promocją LGBT w Polsce. Organizacje mogą ubiegać o dofinansowanie w wysokości 50 tys. dolarów

4
4
6
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pexels

Ambasada USA w Warszawie poinformowała, że jest możliwość ubiegania się o dofinansowanie w postaci grantów na programy wspierające potrzeby społeczności LGBTQI+ w Polsce.

  • Organizacje, które się kwalifikują mogą ubiegać się o maksymalnie 50 tys. dolarów.
  • Ambasada poinformowała, że o dofinansowanie mogą się ubiegać polskie organizacje pozarządowe, instytucje kulturalne i edukacyjne oraz media.
  • W czerwcu 2022 r. z okazji tzw. Miesiąca Dumy ambasador USA Mark Brzezinski zaprezentował Otwarty List Poparcia dla społeczności LGBTQI+.

Jak podano w komunikacie, organizacje, które się kwalifikują mogą ubiegać się o maksymalnie 50 tys. dolarów. Program dotyczy projektów rozpoczynających się nie wcześniej niż 1 października 2023 r. Środki mają zostać przyznane w sierpniu tego roku. Dodano, że wnioski można składać do niedzieli, 14 maja 2023 r

Kto może ubiegać się o granty?

Ambasada poinformowała, że o dofinansowanie mogą się ubiegać polskie organizacje pozarządowe, instytucje kulturalne i edukacyjne oraz media. Wskazano, że wszyscy wnioskodawcy muszą posiadać status non-profit. Organizacja może złożyć jeden wniosek. O dofinansowanie nie powinny się ubiegać organizacje, które obecnie korzystają z przyznanego przez ambasadę grantu o wciąż otwartym statusie.

Fundusze dla LGBT

Ambasada wykazała również, na jakie wsparcie mogą zostać przeznaczone fundusze. To m.in. programy edukacyjne, które docierają do opinii publicznej, szkolenia w zakresie różnorodności i integracji oraz budowa potencjału organizacji pozarządowych wspierających społeczność LGBTQI+.

Przyznane środki można również wykorzystać w celach takich jak warsztaty poszerzające wiedzę i umiejętności osób świadczących usługi osobom homoseksualnym oraz programy wspierające młodzież LGBTQI+.

Ambasada USA wspiera LGBT w Polsce

Nie jest to pierwsza sytuacja, kiedy USA zajmuje się promocją LGBT w Polsce. W czerwcu ubiegłego roku z okazji tzw. Miesiąca Dumy ambasador USA Mark Brzezinski zaprezentował Otwarty List Poparcia dla społeczności LGBTQI+. 

Wyrażamy uznanie dla ciężkiej pracy społeczności LGBTQI+ i innych społeczności w Polsce i na całym świecie, jak również dla pracy wszystkich ludzi, których celem jest zapewnienie przestrzegania praw osób LGBTQI+ oraz innych osób stojących przed podobnymi wyzwaniami, a także zapobieganie dyskryminacji, w szczególności tej motywowanej orientacją seksualną czy tożsamością płciową - brzmiała treść deklaracji.

Źródło: pl.usembassy.gov

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
4
4
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo