Rząd zamówił nowe szczepionki na COVID-19. W magazynach mamy już miliony dawek

2
7
2
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Media podały, że polski rząd zamówił 250 tys. dawek nowej, zmodyfikowanej szczepionki przeciwko koronawirusowi. Preparaty mają dotrzeć do nas w drugiej połowie listopada.

Reporter RMF FM ustalił, że do Polski ma dotrzeć ćwierć miliona nowych dawek szczepionki firmy Novavax na COVID-19. Zamówienie ma wynikać z tego, że Ministerstwo Zdrowia chce zmniejszyć ryzyko, że preparaty będą zmarnowane. 

W magazynach są już miliony dawek

Obecnie w magazynach jest ponad 25 milionów dawek poprzednich preparatów. Jednego dnia na szczepienie, głównie dawkami przypominającymi, zgłasza się teraz średnio w skali kraju około 40-60 osób - podał portal RMF FM.

Z nowej szczepionki będą mogły skorzystać w pierwszej kolejności osoby z grupy ryzyka: 65+, pacjenci z obniżoną odpornością, wśród nich przyjmujący leki immunosupresyjne i osoby dializowane z powodu choroby nerek, a także pracownicy ochrony zdrowia, którzy mają kontakt z zakażonymi koronawirusem oraz kobiety w ciąży.

Czytaj także: Tragiczna sytuacja na onkologii. Do naboru tej specjalizacji zgłasza się coraz mniej chętnych. Lekarze i rezydenci narzekają na długi czas rezydentury

Liczba infekcji Covid-19 w Polsce rośnie?

Specjaliści przekonują, że nowa fala zachorowań na koronawirusa zaczęła się pod koniec października.

W tej chwili wzrost zachorowań na Covid-19 jest obserwowany wśród ludzi pracujących, podróżujących, aktywnych. W szpitalach mamy wzrastającą liczbę chorych, ale to nie jest taka liczba, którą możemy porównywać do fal koronawirusa z poprzednich sezonów - powiedziała na antenie Radia Białystok prof. Joanna Zajkowska, podlaska konsultant ds. epidemiologii.

Źródło: rmf24.pl, rynekzdrowia.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
2
7
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo