Wspieraj wolne media

Rząd szykuje ograniczenia w spalaniu drewna w energetyce. Kuszlewicz: "Odchodzenie od drewna to utopijny pomysł"

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

Rządzący szykują ograniczenia w spalaniu drewna w energetyce. Ministerstwo Klimatu i Środowiska w rozporządzeniu chce doprecyzować, jaki dokładnie surowiec drzewny będzie można spalać.

Rządzący szykują ograniczenia w spalaniu drewna w energetyce. Ministerstwo Klimatu i Środowiska w rozporządzeniu chce doprecyzować, jaki dokładnie surowiec drzewny będzie można spalać.

Resort uważa, że w ten sposób więcej drewna zostanie wykorzystane między innymi przez przemysł meblarski. Innym celem ma być zmniejszenie presji ze strony energetyki zawodowej na wyrąb lasów.

Odchodzenie od drewna to utopijny pomysł, który będzie prowadził do ubożenia - powiedział przewodniczący leśnej "Solidarności" Zbigniew Kuszlewicz.

Czytaj więcej: Na torach ma pojawić się ukraiński rywal. Tymczasem polski przewoźnik wnioskuje o postępowanie sanacyjne

Niepokojące plany rządu uderzą w bezpieczeństwo energetyczne?

Plany resortu niepokoją zwłaszcza w kontekście ograniczania w energetyce spalania także węgla. Pojawia się pytanie, czym w krótkim czasie uda się zastąpić te surowce.

Według planów ministerstwa będzie więcej wiatraków, fotowoltaiki, będą ocieplane budynki i to ma wystarczyć. Wiemy o tym, że jeśli chodzi o fotowoltaikę czy też wiatraki to funkcjonują one tylko wtedy kiedy są sprzyjające warunki. Jeżeli mamy zachmurzenie, mamy okres zimowy, kiedy najbardziej potrzebujemy tej energii, aby ogrzać nasze mieszkania, to wtedy jest problem z uzyskaniem tej energii. Nie wyobrażam sobie życia przyszłych pokoleń, jeżeli w tym kierunku to wszystko będzie szło - wyjaśnił Kuszlewicz.

Według ministerstwa rozporządzenie realizuje obietnice dla przemysłu drzewnego. Szacuje się, że na rynek może trafić nawet 1,5 mln m sześc. drewna, które zostałoby spalone w energetyce.

Źródło: radiomaryja.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo