Reprezentacja Polski rozegra mecz towarzyski z Łotwą. Michał Probierz ujawnił już skład na to spotkanie. Selekcjoner stanął również w obronie Lewandowskiego

0
0
0
Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz
Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz / Fot. PAP/Leszek Szymański

Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz spotkał się z dziennikarzami przed sparingowym spotkaniem z Łotwą. Niespodziewanie zaskoczył on wszystkich zgromadzonych i ujawnił skład na najbliższe spotkanie. Stanął również w obronie Roberta Lewandowskiego.

  • Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz spotkał się w poniedziałek z dziennikarzami podczas konferencji prasowej.
  • Niespodziewanie, trener polskiej kadry zdecydował się ujawnić skład na wtorkowe spotkanie z Łotwą.
  • Stanął również w obronie, krytykowanego w mediach kapitana polskiej drużyny Roberta Lewandowskiego.
  • Zobacz także: Niemcy nigdy nie zapłacili za swoje zbrodnie na Polakach

We wtorek reprezentacja Polski rozegra mecz towarzyski z Łotwą. Dla selekcjonera Michała Probierza będzie to świetna okazja na dalsze wdrażanie własnych pomysłów na kadrę. W trakcie konferencji prasowej wyjaśnił również, że zmiana Patryka Pedy była podyktowana ze spotkaniami kadry młodzieżowej, a także ze zmianami taktycznymi w trakcie spotkania.

Na młodzieżową reprezentację pojechał dlatego, że mecz z Niemcami będzie dla niego większym wyzwaniem. Zależy mi też na tym, aby wprowadzić Mateusza Wieteskę, który zagra od początku. Patryk przyjął to bardzo dobrze, bo zna mnie i wie, że trzeba pomagać mu na początku kariery. Mecz z Niemcami będzie dla niego dużym plusem - podkreślił Michał Probierz.

Probierz na konferencji prasowej dość niespodziewanie zdecydował się na podanie całej wyjściowej jedenastki.

Rozwieję wszelkie wątpliwości i dam duże pole do dyskusji. W bramce po pół meczu zagrają Łukasz Skorupski i Marcin Bułka. Na lewej obronie będzie Nicola Zalewski, na prawej Przemysław Frankowski, a w środku obrony Kiwior, Wieteska i Bednarek - podał selekcjoner reprezentacji Polski.

W środku pola będą Sebastian Szymański, Damian Szymański i Jakub Piotrowski. Z przodu wystąpią Lewandowski i Buksa. Oczywiście, jeżeli nic się nie wydarzy - dodał. 

Czytaj więcej: Skandal we Francji. Chuligani zaatakowali autokar z piłkarzami. Mecz został odwołany

Selekcjoner stanął w obronie Lewandowskiego

Jeden z dziennikarzy postanowił zapytać się o słabą postawę naszego kapitana Roberta Lewandowskiego w meczu z Czechami. Selekcjoner Michał Probierz nie zgodził się jednak z tezą postawioną przez redaktora i stanął w obronie napastnika. Wyjaśnił, że Lewandowski strzelił dużo goli dla polskiej reprezentacji, która dzięki temu mogła grać na wielkich turniejach.

Robiliśmy analizy. My musimy jako zespół wykorzystywać to, w jaki sposób on gra i wychodzi na pozycje. Często nie potrafimy zagrać mu ostatniego podania - wyjaśnił Michał Probierz.

Nie zgodzę się, że Lewandowski zagrał z Czechami fatalnie. Dziwię się temu hejtowi wobec jego osoby. On nas wprowadzał wcześnie na turnieje. Najłatwiej dzisiaj wieszać na nim psy - dodał selekcjoner.

Źródło: meczyki.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo