Skandal we Francji. Chuligani zaatakowali autokar z piłkarzami. Mecz został odwołany

2
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. X

Piłkarze Olympique Lyon zostali zaatakowani przez chuliganów w drodze na stadion w Marsylii. W wyniku ataku obrażeń doznał trener ekipy przyjezdnej Fabio Grosso.

  • Mecz Ligue 1 pomiędzy Marsylią a Lyonem został w niedzielę odwołany. Ponad godzinę przed planowanym rozpoczęciem spotkania autokar z francuskimi piłkarzami został zaatakowany przez chuliganów.
  • Trener Fabio Grosso i jego asystent Raffaele Longo doznali poważnych obrażeń twarzy.
  • Nagrania i zdjęcia skandalicznych wydarzeń obiegły media społecznościowe.
  • Zobacz także: Zmiany w traktatach UE: "Uniezależnienie się od NATO"?

Mecz Ligue 1 pomiędzy Marsylią a Lyonem został w niedzielę odwołany. Ponad godzinę przed planowanym rozpoczęciem spotkania autokar z piłkarzami Lyonu został zaatakowany przez chuliganów w drodze na stadion w Marsylii. Pseudokibice Olympique Marsylia mieli rzucać kamieniami.

Trener Fabio Grosso i jego asystent Raffaele Longo doznali poważnych obrażeń twarzy.

Nie mógł prowadzić rozmowy, miał w twarzy odłamki szkła - powiedział Prime Video John Textor, amerykański właściciel Olympique Lyon.

Nagrania i zdjęcia skandalicznych wydarzeń obiegły media społecznościowe. 

Czytaj także: Polityczna poprawność w sporcie. Arsenal przyznaje, że ma zbyt wiele białych piłkarek w drużynie. Ulegli postępowym kibicom

Marsylia potępia atak

Marsylia wydała oświadczenie, w którym potępiła atak i życzyła poszkodowanemu trenerowi powrotu do zdrowia. 

Klub życzy szybkiego powrotu do zdrowia trenerowi Lyonu Fabio Grosso i zdecydowanie potępia to brutalne zachowanie, na które nie ma miejsca w świecie piłki nożnej ani w społeczeństwie - czytamy.

Media zwracają uwagę na to, że to nie pierwszy raz, gdy przy okazji meczu Marsylii z Lyonem dochodzi do tak szokujących scen. Dwa lata temu spotkanie przerwano, gdy piłkarz Olympique Marsylia Dimitri Payet został trafiony butelką rzuconą z trybun przez kibiców Olympique Lyon.

Źródło: rmf24.pl, theguardian.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
2
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo