Wspieraj wolne media

Przygotowania do wyborów prezydenckich. Na kogo postawi Prawo i Sprawiedliwość? Król: "Trzeba zrobić tak, jak zrobiliśmy 10 lat temu"

0
0
2
Poseł PiS Piotr Król
Poseł PiS Piotr Król / Fot. TVMN

W czwartek gościem redaktora Olivera Pochwata w programie TV Media Narodowe "Temat Dnia" był poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Król. Odniósł się on między innymi do wyborów prezydenckich. Wypowiedział się także na temat Konfederacji.

W czwartek gościem redaktora Olivera Pochwata w programie TV Media Narodowe "Temat Dnia" był poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Król. Odniósł się on między innymi do wyborów prezydenckich, które odbędą się w przyszłym roku.

Przesilenie nastąpi przy okazji wyborów prezydenckich. Trzeba zrobić tak, jak zrobiliśmy 10 lat temu. Wystawić kandydata na zasadzie castingu połączonego z badaniami publicznymi - powiedział poseł Piotr Król.

Wybory europejskie pokazały, że wyborcy są bardzo świadomi To musiałby być polityk młodszego pokolenia, dobry mówca - co najmniej kilkanaście osób spełnia takie kryteria- wyjaśnił polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Jego zdaniem to Konfederacja jako pierwsza miała atakować PiS, szczególnie w trakcie epidemii koronawirusa. Politycy tej formacji krytykowali rząd Mateusza Morawieckiego w sprawie sposobów walki z wirusem oraz wprowadzonych wątpliwie prawnych przepisów.

To my byliśmy atakowani przez Konfederację, szczególnie w okresie covidu - ocenił Król.

Czytaj więcej: Debata prezydencka w Stanach Zjednoczonych. Donald Trump zaprezentuje kandydata na Wiceprezydenta? Hernik: "Mówi się o trzech nazwiskach"

Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego

Poseł Prawa i Sprawiedliwości odniósł się również do zapowiedzi Premiera Donalda Tuska w sprawie Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Podniesienie prędkości eksploatacyjnej pociągów nie spowoduje gwałtownego wzrostu prędkości przejazdów. Zamiast tego - nie ma w Polsce producenta, który nie jest w stanie zapewnić swojej prędkości. Na grafice umieszczono pociąg niemieckiego producenta - podkreślił polityk.

Cały wywiad z Piotrem Królem można obejrzeć na platformie Facebook, Banbye oraz na kanałach telewizyjnych i aplikacji TV Media Narodowe. 

Źródło: tvmn.pl, x.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo