Wspieraj wolne media

Trzecia Droga wystawi wspólnego kandydata w wyborach prezydenckich? Rzepa: "Nie zalecałbym wystawienia Kosiniaka-Kamysza na prezydenta"

0
0
0
Poseł PSL Jarosław Rzepa
Poseł PSL Jarosław Rzepa / Fot. TVMN

W środę gościem redaktora Olivera Pochwata w programie TV Media Narodowe "Temat Dnia" był poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Jarosław Rzepa. Wyjaśnił co powinien zrobić rząd Donalda Tuska aby osiągnąć sukces. Wypowiedział się również na temat wyborów prezydenckich i planów PSL.

W środę gościem redaktora Olivera Pochwata w programie TV Media Narodowe "Temat Dnia" był poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Jarosław Rzepa. Wyjaśnił co powinien zrobić rząd Donalda Tuska, aby osiągnąć sukces.

Kluczem do sukcesu tego rządu jest partnerstwo, rozumiem granie na polaryzację, ale ona zostawia bardzo mało tlenu - zaznaczył Jarosław Rzepa.

Jego zdaniem Polskie Stronnictwo Ludowe musi dostosowywać swoje hasła do obecnego świata, jednakże wartości muszą pozostać niezmienne.

Nikogo nie oszukaliśmy w naszym podejściu do sprawy, nikt nie może mieć do nas pretensji. Nasze hasła musimy dostosowywać do współczesnego świata, ale są wartości które pozostają niezmienne, jedną z nich jest rodzina i wartości - podkreślił poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Czytaj więcej: Hołownia o projekcie ws. aborcji: Każdy głos będzie tutaj mógł być tym rozstrzygającym

Ludowiec widzi przyszłość w Trzeciej Drodze?

W dalszej części został zapytany, czy lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wystartuje w wyborach prezydenckich, które odbędą się w przyszłym roku. A także podkreślił, że Trzecia Droga potrzebuje pewnych zmian.

Chcemy dzisiaj rozmawiać o formule Trzeciej Drogi, pewne rzeczy nam się nie podobają. Będziemy rozmawiać, jak idziemy do wyborów prezydenckich - wyjaśnił Rzepa.

Nie zalecałbym wystawienia Władysława Kosiniaka-Kamysza na prezydenta, jest wiele innych dobrych nazwisk - dodał polityk.

Ponadto PSL pomimo zagrożenia ze strony Koalicji Obywatelskiej nie zamierza współpracować z Prawem i Sprawiedliwością.

Nie mamy problemu, żeby pójść z własną drogą PSL, gdybyśmy zostali pochłonięci przez koalicję. Rozmowa z PiS nas nie interesuje, bo się nie zmienił - zaznaczył Jarosław Rzepa.

Cały wywiad z Jarosławem Rzepą można obejrzeć na platformie Facebook, Banbye oraz na kanałach telewizyjnych i aplikacji TV Media Narodowe. 

Źródło: tvmn.pl, x.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo