Przerażające dane. W 2023 roku zabito ponad 44,5 miliona nienarodzonych dzieci
W procedurze aborcyjnej w 2023 roku zginęło ponad 44, 5 miliona dzieci. Dane te nie uwzględniają jeszcze liczby zarodków unicestwianych np. w wyniku badań i eksperymentów.
- 44 695 543 przypadki przerywania ciąży - dane za cały rok 2023, od stycznia do grudnia. To liczba dzieci, które zostały poczęte, ale nie otrzymały szansy, aby się urodzić.
- Dane te pochodzą, jak podaje Włoskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Pro Vita e Famiglia, ze strony Worldometers.
- Do 2 stycznia, statystyki wskazują, że na świecie poddano aborcji już blisko 175 tys. poczętych dzieci.
- Zobacz także: Walka ze Strefami Czystego Transportu. Ruch "Nie oddamy miasta" zapowiada akcję billboardową i zachęca do jej wspierania
44 695 543 przypadki przerywania ciąży - dane za cały rok 2023, od stycznia do grudnia. To liczba dzieci, które zostały poczęte, ale nie otrzymały szansy, aby się urodzić.
Dane te pochodzą, jak podaje Włoskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Pro Vita e Famiglia, ze strony Worldometers, która śledzi kluczowe statystyki dotyczące społeczeństwa, kultury i ekonomii, a także aborcji. W przypadku informacji o liczbie zabitych dzieci dane są pozyskiwane ze Światowej Organizacji Zdrowia.
Przerażające dane
Pro Vita e Famiglia zaznacza, że dane są dramatyczne i szokujące. Co więcej, nie są one pełne, nie zawierają np. informacji o zarodkach i embrionach, które giną z powodu badań i eksperymentów lub dzieci, które giną w procedurze in vitro.
Do 2 stycznia, statystyki wskazują, że na świecie poddano aborcji już blisko 175 tys. poczętych dzieci.
Czytaj także: Po dokonaniu aborcji obudziła się "pusta nie tylko fizycznie, ale także emocjonalnie". Wzruszające świadectwo
In vitro w Polsce
Polska znowelizowała ustawę o in vitro, która ma obowiązywać od czerwca 2024 roku. Prezydent Andrzej Duda podpisał projekt ustawy finansującej tę nieetyczną metodę z budżetu państwa.
Jestem też Prezydentem Rzeczypospolitej związku z czym musiałem brać pod uwagę wiele czynników. Z czynników prawnych to wygląda tak. Po pierwsze to nie była żadna ustawa wprowadzająca w Polsce in vitro, tylko była to ustawa dotycząca wyłącznie finansowania. Po drugie ta ustawa w istocie nie wprowadzała żadnych procedur, bo procedury dopiero zostaną na podstawie tej ustawy wprowadzone aktami wykonawczymi i tu będzie można dyskutować na ile te procedury są etyczne, a na ile powinniśmy poddać to pod dyskusję etyczną i prawną Trybunału Konstytucyjnego - wyjaśnił Andrzej Duda.
Źródło: marsz.info