Wspieraj wolne media

Zwrot w sprawie Barbary Nowak. Nie zrezygnuje z mandatu radnej

2
1
2
Barbara Nowak
Barbara Nowak / Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Była małopolska kurator oświaty poinformowała, że nie zamierza jednak rezygnować z mandatu radnej województwa. “Przepraszam za zamieszanie" - napisała w mediach społecznościowych.

W czwartek Barbara Nowak oznajmiła, że zdecydowała się zrezygnować z mandatu radnej sejmiku małopolskiego. Była to reakcja na  zmianę przez Prawo i Sprawiedliwość kandydata na marszałka województwa. 

Polityk stwierdziła, że ustąpienie buntownikom sprzeciwiającym się kandydaturze Łukasza Kmity było błędem.

Głosowałam, jak potrzebowało Prawo i Sprawiedliwość, ale nagrodzeni dziś zostali zdrajcy - powiedziała.

O to, aby przemyślała swoją decyzję zwrócił się do niej między innymi były minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Zwrot w sprawie Barbary Nowak

Nadal jestem w oku cyklonu. Moi Wyborcy życzą sobie realizacji wyborczych zobowiązań! Trzeci dzień słyszę nakaz powrotu. Jedni grzecznie, inni nie- wszyscy bez wątpliwości, a ja przeciwnie - jestem jedną wielką rozterką - napisała jeszcze w niedzielę Nowak.

Dopiero w poniedziałek, późnym popołudniem, była małopolska kurator oświaty napisała w mediach społecznościowych, że zmieniła zdanie.

Wydawało mi się, że sama mogę zmienić rzeczywistość na lepszą. Zapomniałam, że w Małopolskim Sejmiku znalazłam się nie własną decyzją, lecz z woli Wyborców. Dziękuję za lekcję pokory od moich Wyborców i Przyjaciół z całej Polski. Przepraszam za zamieszanie - napisała na platformie X.

Nowak dodała, że jest dla Małopolan.

Czytaj także: Sikorski nie zostanie komisarzem. "DoRzeczy" podało dwa nazwiska

Do sześciu razy sztuka

W czwartek wieczorem małopolski sejmik po raz szósty zebrał się, aby wybrać marszałka, tym razem się udało. Został nim dotychczasowy wicemarszałek Łukasz Smółka z PiS.

Jego kandydatura zdobyła 22 głosy. 17 było przeciw. W tajnym głosowaniu uczestniczyło 39 radnych.

Źródło: x.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
2
1
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo