Premier Włoch Giorgia Meloni zatwierdziła przyjętą przez parlament ustawę Varchi. Surogacja we Włoszech będzie zakazana. "Wynajmowanie łona jest niewolnictwem trzeciego tysiąclecia"
Premier Włoch Giorgia Meloni zatwierdziła przyjętą przez parlament ustawę Varchi, która kwalifikuje surogację jako powszechne przestępstwo. Włoscy deputowani przyjęli ustawę 166 głosami, przy 109 głosach przeciwnych i czterech wstrzymujących się.
- Premier Włoch Giorgia Meloni zatwierdziła przyjętą przez parlament ustawę Varchi.
- Wcześniej została ona przyjęta przez włoski parlament 166 głosami za, przy 109 głosach przeciwnych i czterech wstrzymujących się.
- Ustawa Varchi w swoim założeniu kwalifikuje surogację jako powszechne przestępstwo.
- Zobacz także: Gen. Polko o dymisji generałów: Uderza w bezpieczeństwo Polski. "Nie są niezastąpieni"
Włoscy deputowani przyjęli ustawę 166 głosami, przy 109 głosach przeciwnych i czterech wstrzymujących się. Przepisy weszły w życie na początku października. Regulacje wprowadzają kary więzienia w wysokości od trzech miesięcy do dwóch lat więzienia oraz kary grzywny w wysokości do miliona euro dla każdego, kto kupuje dzieci, nawet w kraju, gdzie surogacja nie jest uważana za przestępstwo.
Premier Włoch Giorgia Meloni zatwierdziła przyjętą przez parlament ustawę Varchi, która kwalifikuje surogację jako powszechne przestępstwo.
Nie jestem przekonana, że handel kobiecym ciałem i przekształcanie macierzyństwa w biznes można uznać za osiągnięcie cywilizacji. Wynajmowanie łona jest niewolnictwem trzeciego tysiąclecia - wskazała premier Włoch Giorgia Meloni.
Meloni broni tradycyjnego modelu rodziny
W marcowym wywiadzie dla gazety "Grazie" Meloni opowiedziała się za tradycyjnym modelem rodzinym.
Miałam szczęście mieć matkę i rodzinę, które sprawiły, że niczego mi nie brakowało, ale nie mogę powiedzieć, że nieobecność mojego ojca nie ciążyła w moim życiu. Zrozumiałam to w pełni, gdy zmarł. Zdałam sobie sprawę z głębokiego cierpienia, które wytworzył we mnie jego brak. Nie znam nikogo, kto zrezygnowałby z jednego ze swoich rodziców lub wybrałby bycie wychowywanym tylko przez ojca lub matkę. Dzieci mają prawo do maksimum: jednej mamy i jednego taty - - przyznała w marcowym wywiadzie premier Meloni.
Włoska premier odniosła się też do kwestii aborcji. Kobiecie, która decyduje się przerwać ciążę, powiedziałaby, aby spróbowała dać sobie szansę; że nie jest sama; że państwo da jej to, czego będzie potrzebować; aby nie negowała samej siebie i radości z wychowywania dziecka.
Źródło: radiomaryja.pl, marsz.info