Emmanuel Macron zamierza puścić wszelkie hamulce. Prezydent Francji wezwał do jak najszybszego włączenia prawa do zabijania nienarodzonych dzieci do konstytucji kraju
Prezydent Francji 4 października wezwał do jak najszybszego włączenia prawa do zabijania nienarodzonych dzieci do konstytucji kraju. Emmanuel Macron w przemówieniu z okazji 65. rocznicy uchwalenia Konstytucji Republiki Francuskiej stwierdził, że tzw. aborcja to prawo wolnościowe dla kobiet.
- Prezydent Francji Emmanuel Macron wystąpił kilka dni temu przed Radą Konstytucyjną z okazji rocznicy uchwalenia tamtejszej konstytucji.
- Polityk podczas swojego przemówienia jasno stwierdził, że aborcja to prawo wolnościowe dla kobiet.
- Z tego względu chciałby on uchwalenia niebezpiecznego dla nienarodzonych dzieci prawa do zabijania.
- Zobacz także: Czarnek: Jeśli nie widzicie tego, co dzieje się w Niemczech czy we Francji, nie bierzcie udziału w referendum
Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas wystąpienia przed Radą Konstytucyjną wykluczył możliwość przyjęcia nowej konstytucji, o co postulowały szczególnie lewicowe ugrupowania. Wskazał natomiast, że jest za wprowadzeniem w niej zmian, w tym dopisania prawa do niczym nieograniczonej aborcji.
Francja zalegalizowała zabijanie dzieci w łonach matek w 1975 roku. Rok temu rozszerzono tzw. aborcję do 14 tygodnia. Obecny prezydent kraju chce, aby mordowanie nienarodzonych dzieci i to bez ograniczeń było wpisane jako prawo w konstytucji.
Czytaj więcej: Joe Biden po rozmowie z premierem Izraela. USA zapewni pełne wsparcie?
Niemiecka liberalizacja aborcji w szkołach medycznych
Rząd Republiki Federalnej Niemiec chce wprowadzić naukę o tzw. aborcji jako obowiązkową w ramach studiów medycznych. Dotyczyć ma wszystkich studentów kierunków lekarskich – niezależnie od wybranej specjalizacji.
Projekt niemieckiego rządu zakłada, że warunkiem otrzymania dyplomu lekarskiego będzie udział w zabiciu nienarodzonego dziecka.
Rządowy plan jest głęboko niemoralny i sprzeczny z piątym przykazaniem Dekalogu »Nie zabijaj«. Jest także zaprzeczeniem powinności lekarskiej zawartej w przysiędze Hipokratesa, powstałej w IV wieku przed Chrystusem i zawierającej zakaz aborcji. Zgodnie z tym najstarszym kodeksem etycznym medycyny na świecie przerywanie życia jest pogwałceniem etosu lekarza - przypomniał red. Grzegorz Górny na portalu "wpolityce.pl".
Aktualnie w Niemczech działa dwa razy więcej tzw. ośrodków aborcyjnych niż sal porodowych. Według Federalnego Urzędu Statystycznego w ubiegłym roku zabito tam 104 tys. nienarodzonych dzieci, co stanowi najwyższy poziom od dziesięciu lat.
Źródło: radiomaryja.pl, hli.org.pl