Wspieraj wolne media

Prawo i Sprawiedliwość traci władzę w Polsce. Morawiecki nie uzyskał wotum zaufania. Wójcik: "Przechodzimy do opozycji. Będziemy konstruktywną opozycją, która patrzy na ręce Tuskowi"

0
0
1
Poseł PiS Michał Wójcik
Poseł PiS Michał Wójcik / Fot. Twitter/X

W Sejmie odbyło się głosowanie nad wotum zaufania dla Mateusza Morawieckiego, który nie uzyskał poparcia. W rozmowie dla TV Media Narodowe poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Wójcik wyjaśnił, że jego ugrupowanie przechodzi do opozycji.

W Sejmie odbyło się głosowanie nad wotum zaufania dla Mateusza Morawieckiego. Jednakże ten 266 głosami przeciw musiał pożegnać się z misją tworzenia rządu. W rozmowie dla TV Media Narodowe poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Wójcik wyjaśnił, że jego ugrupowanie przechodzi do opozycji.

Dzisiaj mamy trudną sytuację z punktu widzenia zagrożeń ze wschodu i zachodu, więc dzisiaj dobrym rządem, były rząd Zjednoczonej Prawicy, ale trzeba uznać co się stało na sali - stwierdził poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Przechodzimy do opozycji. Będziemy konstruktywną opozycją, która patrzy na ręce Donalda Tuska i wszystkich ludzi, którzy go otaczają - dodał Michał Wójcik.

Wyjaśnił również, że chodzi między innymi o ostatnią aferę wiatrakową, która nadal nie została wyjaśniona przez nowe władze. 

Przypomnę sprawę wiatrakową. To nie jest sprawa rozstrzygnięta, tą sprawą muszą zająć się prokuratorzy być może służby. Wnioski i zawiadomienie zostały złożone. To pokazuje, że dzisiaj dziwne rzeczy się dzieją wokół procesu legislacyjnego w polskim parlamencie - podkreślił.

Czytaj więcej: Sejm decyduje o przyszłości. Morawiecki stracił zaufanie posłów. Gosek mocno o Tusku: "Mam pewność, że pan premier będzie uległy względem Brukseli i Berlina"

Afera wiatrakowa. Skandaliczna ustawa Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050

Posłowie KO i Polski 2050 wnieśli do marszałka Sejmu projekt ustawy o zmianie ustaw w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła oraz niektórych innych ustaw. 

W projekcie zaproponowano m.in. liberalizację zasad budowy farm wiatrowych. Chodzi o to, że wiatraki będą mogły być stawiane bliżej rezerwatów, parków narodowych i domów mieszkalnych.

Pomysł ten spotkał się z krytyką polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz Konfederacji. Między innymi były wiceminister klimatu Jacek Ozdoba stwierdził, że przepisy mogą prowadzić do wywłaszczenia ludzi pod budowę farm wiatrowych. W piątek przedstawiciele PiS poinformowali, że składają w tej sprawie zawiadomienie do ⁦Centralnego Biura Antykorupcyjnego i prokuratury regionalnej. 

Źródło: tvmn.pl, twitter.com/x.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo