Wspieraj wolne media

Poseł Koalicji Obywatelskiej jest neopoganinem oraz nauczycielem. W liberalno-lewicowych mediach trwa cisza. Makowski: "To antynaukowe bzdury"

1
0
0
Poseł Koalicji Obywatelskiej Marcin Józefaciuk
Poseł Koalicji Obywatelskiej Marcin Józefaciuk / Fot. Youtube

W wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" poseł Koalicji Obywatelskiej i nauczyciel Marcin Józefaciuk pochwalił się, że kultywuję lokalną wiarę słowiańską. Podkreślił, że wierzy on we współpracę z naturą oraz ufa jej sile. Dziennikarz "Wprost" Marcin Makowski zauważył, że w liberalno-lewicowych mediach nastała cisza w tym temacie.

W wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" poseł Koalicji Obywatelskiej i nauczyciel Marcin Józefaciuk pochwalił się, że kultywuję lokalną wiarę słowiańską. Podkreślił, że wierzy on we współpracę z naturą oraz ufa jej sile. Dodał również, że szanuje pomniejsze bóstwa jak duchy lasu i rzek. Warto jednak tutaj podkreślić, że pomimo swoich kontrowersyjnych wierzeń i bycia dyrektorem jednej ze szkół, nazywa siebie mistrzem reiki i konchowania. 

Wyjaśnił on, że reiki to system uzdrawiania, natomiast konchowanie polega na wkładaniu do ucha pewnego komina, w którym spala się różne rzeczy. Z tych spalonych rzeczy tworzą się olejki, które są następnie usuwane wraz z "doległościami".

Konchowanie to metoda polegająca na tym, że wkłada się do ucha taki jakby komin i w nim spala się pewne rzeczy, w rezultacie osadzają się w uchu olejki eteryczne, a efekt komina powoduje, że wyciągane są różne syfy - wyjaśnił poseł Koalicji Obywatelskiej Marcin Józefaciuk.

Józefaciuk powiedział też, że pierwszym z jego licznych tatuaży był pentagram, na śniadanie je kilka kromek chleba, obiadu nie je w ogóle i śpi nie więcej niż pięć godzin dziennie.

Czytaj więcej: Zrobiła bombę i podłożyła ją z 10 na 11 listopada w Warszawie. W jej mieszkaniu były wizerunki nawiązujące do Al-Kaidy

Lewicowo-liberalne media milczą na temat "szura" z Koalicji Obywatelskiej

Jak słusznie zauważył dziennikarz "Wprost" Marcin Makowski, w przypadku, gdy swoje mało popularne twierdzenia głoszą posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz Konfederacji to bez wątpliwości byliby oni na ustach wszystkich krytycznych wobec nich mediów. 

To niesamowite, z jaką łatwością ci sami ludzie, którzy krytykują zaściankowość poglądów ministra Czarnka, „szurów” Konfederacji oraz duszną atmosferę polskiego katolicyzmu, sami, zapytani o wizję świata - uciekają w antynaukowy bełkot, neopogański mistycyzm i wiarę w paramedyczne zabobony. Jeżeli dodatkowo robi to nauczyciel, ba - dyrektor szkoły - wypada zapytać, co w polskim systemie edukacji poszło nie tak? A może po prostu to ja się czepiam, skoro w nagrodę można jeszcze zostać posłem. Jak Marcin Józefaciuk z Koalicji Obywatelskiej - napisał Marcin Makowski.

Jego zdaniem poglądy przedstawiane przez posła Koalicji Obywatelskiej są antynaukowe i szkodzą w nauczaniu młodzieży.

Gdyby to był poseł Konfederacji albo PiS-u, teksty o "uzdrawianiu za pomocą komina, w którym się coś pali i wkłada do ucha" byłyby powodem kilkudniowej szydery. Ale tu nie chodzi o szyderę, tylko szkodliwość atynaukowych bzdur - stwierdził dziennikarz "Wprost".

 

Źródło: tvp.info, wprost.pl, twitter.com/x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo