Polska liderem w cyfryzacji wymiaru sprawiedliwości. Komisja Europejska nie może wyjść z podziwu. Ziobro: "Staliśmy się jednym z europejskich liderów cyfryzacji"

0
0
2
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro / Fot. PAP/Radek Pietruszka

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro pochwalił się statystykami prowadzonymi przez Komisję Europejską. Jak zauważył, Bruksela jest zaskoczona poziomem technologicznym polskiego wymiaru sprawiedliwości. Prokurator Generalny podkreślił, że nie zamierza poprzestać i pragnie dalej wprowadzać cyfryzację w sądach.

Podczas piątkowej konferencji prasowej szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powołując się na wyniki raportu Komisji Europejskiej dotyczycącego oceny zaawansowania cyfryzacji sądownictwa w krajach UE, powiedział, że Polska jest wśród liderów cyfryzacji sądownictwa. Zauważył, że w czasie, gdy Polska wchodziła do Unii Europejskiej była bardzo zacofana technologicznie. Teraz sytuacja wygląda bardzo optymistycznie.

Komisja Europejska nie mogła nie zauważyć w swoim raporcie, że Polska stała się jednym z liderów cyfryzacji wymiaru sprawiedliwości w Europie. To właśnie ostatni raport stawia Polskę w ścisłej czołówce państw Unii Europejskiej z najbardziej zaawansowaną cyfryzacją sądownictwa.  Z kraju, który był głęboko w tyle, w ogonie, staliśmy się jednym z liderów cyfryzacji, a więc nowoczesności w sądownictwie - przekonywał Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Czytaj więcej: Polska rozpycha się łokciami na światowym rynku kosmicznym. Agata Kołodziejczyk trzyma kciuki za Uznańskiego. "Poleci Sławosz, którego znam osobiście i bardzo, bardzo mu kibicuję"

Polska liderem w dziedzinie cyfryzacji życia

Prokurator Generalny czytając raport zauważył, że Polska zajmuje pierwszą pozycję w rankingu wykorzystywania usług internetowych w sprawach cywilnych, a także trzecie miejsce w sprawach karnych. Podkreślił, że raport KE jasno pokazuje, że jesteśmy najbardziej rozwiniętym cyfrowo krajem w Unii Europejskiej.

Na 27 państw jesteśmy też najlepsi, jesteśmy liderem w promowaniu mediacji, jako formy załatwiania sporu. To spektakularny sukces Ministerstwa Sprawiedliwości w obszarze cyfryzacji sądownictwa - zaznaczył Prokurator Generalny.

Zaznaczył, że jest to ocena ośrodka, jego zdaniem wrogiego względem kierownictwa resortu sprawiedliwości.

Rzetelna praca daje rezultaty i efekty. Już co trzecia sprawa załatwiana jest w polskim sądownictwie w sposób cyfrowy. Uwolniliśmy rzesze sędziów od tysięcy papierków i wiele spraw może być załatwianych na drodze elektronicznej. Ale co ważniejsze uwolniliśmy od tej papierologii i trwających bardzo długo czynności polskich przedsiębiorców, pełnomocników, wielu innych uczestników postępowania - wyjaśnił szef Suwerennej Polski.

Źródło: radiomaryja.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo