Polska jednym z faworytów United Cup. Świątek i Hurkacz dominują na australijskich kortach. Zobacz pioronujący wynik polskiego miksta

21
0
0
Hubert Hurkacz i Iga Świątek
Hubert Hurkacz i Iga Świątek / Fot. PAP/EPA/RICHARD WAINWRIGHT

Po słabym początku ze strony Huberta Hurkacza i świetnym meczu Igi Świątek, polski mikst zdeklasował rywali z Hiszpanii. Stawką pojedynku mikstów było więc zwycięstwo w meczu i bezpośredni awans do ćwierćfinału United Cup.

Niestety początek spotkania z Hiszpanią w United Cup rozpoczął się od porażki Huberta Hurkacza. Najlepszy polski tenisista uległ po trwającym ponad dwie godziny meczu Alejandro Davidovichowi Fokinie 6:3, 3:6, 4:6.

Jednakże Iga Świątek postanowiłą wziąć sprawy we własne ręce. W pierwszych trzech gemach serwisowych jej rywalka miała aż cztery break pointy, ale Polka wychodziła z opresji obronną ręką. Przełom nastąpił w szóstym gemie gdzie Świątek przełamała Sorribes Tormo do zera przy stanie 3:2 i kilka minut później cieszyła się ze zwycięstwa w secie. W drugim secie nasza tenisistka poszła za ciosem. Nie licząc drugiego gema, w którym zawodniczki długo grały na przewagi, Świątek pozwoliła Sorribes Tormo zdobyć raptem sześć punktów. Ostatecznie pokonała Sarę Sorribes Tormo 6:2, 6:1.

Nie licząc pokazowych meczów World Tennis League w Abu Zabi, to już 13. mecz z rzędu wygrany przez Świątek. Ostatniej porażki doznała pod koniec września w Tokio. Później triumfowała w turnieju w Pekinie oraz WTA Finals.

Kosmiczny duet Polaków. Zdeklasowali rywali

Świątek i Hurkacz zdeklasowali rywali, w imponującym stylu wygrywając decydujący mecz starcia z Hiszpanią. Wcześniej Hurkacz przegrał z Davidovichem Fokiną 6;3, 3:6, 4:6, a Świątek pokonała Sorribes Tormo 6:2, 6:1. Stawką pojedynku mikstów było więc zwycięstwo w meczu i bezpośredni awans do ćwierćfinału.

Polski duet nie zostawił rywalom nawet cienia nadziei na sukces. Mecz od samego startu prowadzony był pod dyktando Świątek i Hurkacza. W całym spotkaniu pozwolili hiszpańskiemu duetowi na zdobycie zaledwie 18 punktów. Warto podkreślić, że polska para przełamała ich serwis sześciokrotnie.

Pokonując Hiszpanię 2:1, biało-czerwoni wygrali grupę A. Wcześniej, w sobotę, zwyciężyli Brazylię 3:0. W ćwierćfinale ich rywalem będzie najlepsza drużyna z 2. miejsca z grup rywalizujących w Perth (A, C i E) lub zwycięzca grupy E.

Źródło: sport.tvp.pl