Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych notuje porażki. Sądy potwierdzają: "Sama ma poważne problemy z prawem"
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych założony przez ściganego przez polski wymiar sprawiedliwości przestępcę Rafała Gawła, przegrał w ostatnim czasie dwa procesy z powództwa cywilnego. Jak podaje "magnapolonia.org" OMZRiK może mieć dalsze problemy prawne.
- Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych przegrał w ostatnim czasie dwa procesy z powództwa cywilnego.
- Warto przypomnieć, że OMZRiK został założony przez Rafała Gawła.
- Jak podaje "magnapolonia.org" OMZRiK może mieć dalsze problemy prawne.
- Zobacz także: Poseł Konfederacji złożył ważną interpelację. Ministerstwo Kultury nie zgodziło się na prośbę prof. Zapałowskiego. Chodzi o godny pochówek polskich żołnierzy z Wołynia
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych założony przez ściganego przez polski wymiar sprawiedliwości przestępcę Rafała Gawła, przegrał w ostatnim czasie dwa procesy z powództwa cywilnego.
Warto przypomnieć, że fundator i były członek zarządu OMZRiK Rafał Gaweł został w 2016 r. skazany na 4 lata bezwzględnego więzienia za oszustwa finansowe na szkodę licznych ofiar, w tym defraudację pieniędzy przekazanych na walkę z rzekomą mową nienawiści. Natomiast w 2019 r. wyrok ten uprawomocnił się w wyniku decyzji Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, jednakże sąd obniżył karę do 2 lat pozbawienia wolności.
Wówczas Gaweł uciekł do Norwegii, miał rzekomo przestawiać się jako prześladowany ze względów politycznych i rzekomo uzyskać azyl. Od tego czasu, prowadzi swój proceder na odległość, pracując na zlecenie nowego prezesa OMZRiK - Konrada Dulkowskiego, który sam ma postawione bardzo zarzuty karne.
Czytaj więcej: Gen. Komornicki o niemieckich czołgach dla Polski. Bulwersujące kulisy przekazania Leopardów
Zapadły dwa wyroki niekorzystne dla Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
W ostatnim czasie zapadły dwa bardzo niekorzystne dla OMZRIK wyroki sądowe. Zostały one wytoczone przez Katarzynę Skrzypkowską i Agatę Schrotte, z kolei sprawy poprowadził mecenas Jarosław Litwin.
W pierwszym przypadku nienawistnicy z OMZRiK zamieścili zdjęcie i wyrwaną z kontekstu wypowiedź Skrzypkowskiej. Wyrok w tej sprawie zapadł 3 czerwca tego roku, na podstawie którego fundacja za pośrednictwem Dulkowskiego ma zamieścić na profilu OMZRIK na Facebooku przeprosiny. Ponadto Ośrodek ma zapłacić pokrzywdzonej swoją nienawistną działalnością zadośćuczynienie w wysokości 10 tys. zł. Wyrok na razie nie jest jeszcze prawomocny.
Prawomocny jest natomiast wyrok w sprawie z powództwa Agaty Schrotter, który zapadł 14 marca tego roku. OMZRiK zamieścił jej zdjęcie w kontekście rzekomego łamania prawa.
Jak podaje "magnapolonia.org" OMZRiK może mieć dalsze problemy prawne. Konrad Dulkowski nie wykonał prawomocnego wyroku w tej sprawie i nie zamieścił na profilu Facebook OMZRiK, zasądzonych od tego tworu przeprosin. Za chwilę ma ruszyć stosowne postępowanie w tej sprawie. Natomiast w sierpniu rusza w Sanoku proces Konrada Dulkowskiego, oskarżonego o liczne przestępstwa z art. 212 Kodeksu Karnego.
Źródło: magnapolonia.org