Wspieraj wolne media

Gen. Komornicki o niemieckich czołgach dla Polski. Bulwersujące kulisy przekazania Leopardów

0
0
1
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/EPA(MICHAEL JUNG)

Zupełnie inaczej było już w Il RP, gdy wzięliśmy od Niemców Leopardy za darmo - brzmi fragment książki "Ciężar na pagonach", wywiadu rzeki z gen. Leonem Komornickim.

  • W mediach społecznościowych został umieszczony fragment publikacji red. Eugeniusza Romera, który rozmawia z generałem Leonem Komornickim, byłym zastępcą szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.
  • Na fragment dotyczący otrzymania przez Polskę niemieckich Leopardów zwrócił uwagę na platformie X dziennikarz “Niedzieli” Artur Stelmasiak.
  • "Dali za darmo". Tak wykrzykiwali przez wiele lat polityczni decydenci i generałowie. Nie interesował ich los naszego przemysłu pancernego, zgotowany przez Niemców poprzez darowiznę Leopardów bez umowy przemysłowej z ich producentem - dodał w mediach społecznościowych gen. Komornicki.
  • Zobacz także: Jaki o sytuacji w Polsce: Mamy dwa lata, żeby zmienić rząd

W mediach społecznościowych został umieszczony fragment publikacji red. Eugeniusza Romera, który rozmawia z generałem Leonem Komornickim, byłym zastępcą szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Zupełnie inaczej było już w III RP, gdy wzięliśmy od Niemców Leopardy za darmo. Te czołgi były już przygotowane do utylizacji. Trzeba było je wyremontować, ale nie mieliśmy umowy z producentem, która by na to zezwalała. Prezes “Bumaru-Łabędy” nakazał rozebrać jeden taki czołg, ale gdy Niemcy się o tym dowiedzieli, zrobiła się afera. Trzeba było zatem remontować pojazd w Niemczech. Zapłaciliśmy tyle, ile byśmy wydali na nowe czołgi. Co więcej, wzięliśmy te maszyny bez wyposażenia, bez ruchomego zabezpieczenia pola walki. Ciągników, których używaliśmy do T-72, nie można było użyć. Dostaliśmy zatem czteroosobowy czołg pasażerski, bez części zamiennych i amunicji. To był koń trojański. “Bumar-Łabędy” podupadł, bo nie miał zleceń rządowych. Inżynierowie, których szkoliła Politechnika Gliwicka, przestali być potrzebni - czytamy w książce “Ciężar na pagonach. Jak bronić państwa graniczącego z Rosją”.

Na fragment dotyczący otrzymania przez Polskę niemieckich Leopardów zwrócił uwagę na platformie X dziennikarz “Niedzieli” Artur Stelmasiak. 

Czytaj także: MSWiA ma nowy plan "na wypadek wojny". Koszt projektu to 3,7 mld zł

"Dali za darmo!"

Gen. Komornicki uzupełnił swoje słowa.

"Dali za darmo". Tak wykrzykiwali przez wiele lat polityczni decydenci i generałowie. Nie interesował ich los naszego przemysłu pancernego, zgotowany przez Niemców poprzez darowiznę Leopardów bez umowy przemysłowej z ich producentem - napisał w mediach społecznościowych.

 

Źródło: x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo