Ordo Iuris oferuje pomoc dla kobiet w trudnej ciąży. Rząd Tuska woli karać szpitale. Bernaciński: "Ordo Iuris przypomina o alternatywnych formach pomocy dla kobiet"
O karze nałożonej na placówkę medyczną w Pabianicach poinformowała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Minister Zdrowia Izabela Leszczyna. W przeciwieństwie do rządu Donalda Tuska, Instytut Ordo Iuris oferuje specjalistyczną pomoc dla kobiet w ciąży.
Narodowy Fundusz Zdrowia taką decyzję podjął na podstawie nowych przepisów o ogólnych warunkach wykonywania umów na leczenie. O karze nałożonej na placówkę medyczną w Pabianicach poinformowała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Minister Zdrowia Izabela Leszczyna.
Łukasz Bernaciński z Ordo Iuris przypomniał, że instytut w przeciwieństwie do rządu Donalda Tuska oferuje kobietom w trudnej ciąży specjalistyczną pomoc. Pod TYM adresem kobiety mogą uzyskać potrzebne informacje jak poradzić sobie w trakcie ciąży.
W czasie, gdy rząd 13 grudnia odbiera szpitalom środki na leczenie pacjentów za odmowę zabicia dziecka, Instytut Ordo Iuris przypomina o alternatywnych formach pomocy dla kobiet w trudnej ciąży, które obawiają się o przyszłość po urodzeniu dziecka - napisał Łukasz Bernaciński.
Przygotowaliśmy także raport o koniecznych zmianach prawnych usprawniających różnorodne formy pomocy rodzinom niepewnym co do stanu zdrowia oczekiwanego dziecka - dodał.
Raport ten można znaleźć TUTAJ.
W czasie, gdy rząd 13 grudnia odbiera szpitalom środki na leczenie pacjentów za odmowę zabicia dziecka, Instytut @OrdoIuris przypomina o alternatywnych formach pomocy dla kobiet w trudnej ciąży, które obawiają się o przyszłość po urodzeniu dziecka.https://t.co/i7TrqF0eYq… — Łukasz Bernaciński (@dr_Bernacinski) June 19, 2024
Program resortu zdrowia "Świadoma, bezpieczna ja"
Fundacja Pro-Prawo Do Życia ostrzega przed pakietem rozwiązań przedstawionym przez Ministerstwo Zdrowia, chodzi o program "Świadoma, bezpieczna ja".
Czy świadoma, bezpieczna kobieta może być osobą, która zabija własne dziecko? Tak wynika z programu. Jest on dość szeroki i rozwiązania słuszne przeplatają się z takimi, o których w normalnym świecie nawet nie powinno się wspominać - czytamy na portalu fundacji.
Program “Świadoma, bezpieczna ja” zakłada:
- Przeznaczenie ponad 500 mln złotych na zabiegi in vitro,
- Poszerzenie dostępności do badań prenatalnych,
- Brak możliwości powoływania się na klauzulę sumienia podczas aborcji,
- Opracowanie wytycznych, by można było łatwiej określić przypadki, w których można zabić dziecko – w praktyce chodzi o ułatwienie aborcji na życzenie z przesłanki psychiatrycznej,
- Dostęp do „tabletki po” bez recepty od 15 roku życia,
- Seksedukację dzieci i młodzieży. Uzasadnia się to z gruntu fałszywym założeniem, że taka seksedukacja ogranicza niechciane ciąże. W praktyce jest zupełnie odwrotnie,
- Zachęcanie do korzystania z bezpłatnych szczepień przeciw HPV,
- Opiekę okołoporodową.
Źródło: tvmn.pl, x.com