Wspieraj wolne media

Ordo Iuris oferuje pomoc dla kobiet w trudnej ciąży. Rząd Tuska woli karać szpitale. Bernaciński: "Ordo Iuris przypomina o alternatywnych formach pomocy dla kobiet"

5
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

O karze nałożonej na placówkę medyczną w Pabianicach poinformowała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Minister Zdrowia Izabela Leszczyna. W przeciwieństwie do rządu Donalda Tuska, Instytut Ordo Iuris oferuje specjalistyczną pomoc dla kobiet w ciąży.

Narodowy Fundusz Zdrowia taką decyzję podjął na podstawie nowych przepisów o ogólnych warunkach wykonywania umów na leczenie. O karze nałożonej na placówkę medyczną w Pabianicach poinformowała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Minister Zdrowia Izabela Leszczyna.

Łukasz Bernaciński z Ordo Iuris przypomniał, że instytut w przeciwieństwie do rządu Donalda Tuska oferuje kobietom w trudnej ciąży specjalistyczną pomoc. Pod TYM adresem kobiety mogą uzyskać potrzebne informacje jak poradzić sobie w trakcie ciąży.

W czasie, gdy rząd 13 grudnia odbiera szpitalom środki na leczenie pacjentów za odmowę zabicia dziecka, Instytut Ordo Iuris przypomina o alternatywnych formach pomocy dla kobiet w trudnej ciąży, które obawiają się o przyszłość po urodzeniu dziecka - napisał Łukasz Bernaciński.

Przygotowaliśmy także raport o koniecznych zmianach prawnych usprawniających różnorodne formy pomocy rodzinom niepewnym co do stanu zdrowia oczekiwanego dziecka - dodał.

Raport ten można znaleźć TUTAJ.

Czytaj więcej: Nowy Główny Inspektor Sanitarny już zdążył wywołać oburzenie narodu. Zapowiedział powrót koronawirusa. "Już wiemy, co przykryje podwyżki cen energii"

Program resortu zdrowia "Świadoma, bezpieczna ja"

Fundacja Pro-Prawo Do Życia ostrzega przed pakietem rozwiązań przedstawionym przez Ministerstwo Zdrowia, chodzi o program "Świadoma, bezpieczna ja".

Czy świadoma, bezpieczna kobieta może być osobą, która zabija własne dziecko? Tak wynika z programu. Jest on dość szeroki i rozwiązania słuszne przeplatają się z takimi, o których w normalnym świecie nawet nie powinno się wspominać - czytamy na portalu fundacji.

Program “Świadoma, bezpieczna ja” zakłada:

  • Przeznaczenie ponad 500 mln złotych na zabiegi in vitro,
  • Poszerzenie dostępności do badań prenatalnych,
  • Brak możliwości powoływania się na klauzulę sumienia podczas aborcji,
  • Opracowanie wytycznych, by można było łatwiej określić przypadki, w których można zabić dziecko – w praktyce chodzi o ułatwienie aborcji na życzenie z przesłanki psychiatrycznej,
  • Dostęp do „tabletki po” bez recepty od 15 roku życia,
  • Seksedukację dzieci i młodzieży. Uzasadnia się to z gruntu fałszywym założeniem, że taka seksedukacja ogranicza niechciane ciąże. W praktyce jest zupełnie odwrotnie,
  • Zachęcanie do korzystania z bezpłatnych szczepień przeciw HPV,
  • Opiekę okołoporodową.

Źródło: tvmn.pl, x.com

Sonda
Wczytywanie sondy...
5
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo