Wspieraj wolne media

Opozycja chce karać za "mowę nienawiści" wobec osób LGBT. "A za kpiny z katolików też będą kary?"

4
0
1
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Dotychczasowa opozycja chce ścigać z urzędu za “mowę nienawiści” wobec osób LGBT. Posłanki KO już pochwaliły się tym w sieci. - A za kpiny z katolików też będą kary? - zapytał internauta.

  • W umowie koalicyjnej KO, Trzeciej Drogi i Lewicy znalazła się nowelizacja kodeksu karnego, która powoduje, że "mowa nienawiści" ze względu na orientację seksualną i płeć będzie ścigana z urzędu.
  • Na zapis dotyczący mowy nienawiści zwracają uwagę w mediach społecznościowych posłanki dotychczasowej opozycji, które chwalą ten krok.
  • Dariusz Lipiński, były członek PO: Nie ma czegoś takiego jak "mowa nienawiści", jest cenzura.
  • Zobacz także: Liczba prób nielegalnego przekroczenia granic UE wzrosła w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku o 17 proc.

W umowie koalicyjnej KO, Trzeciej Drogi i Lewicy znalazła się nowelizacja kodeksu karnego, która powoduje, że “mowa nienawiści” ze względu na orientację seksualną i płeć będzie ścigana z urzędu.

Wszyscy jesteśmy równi, a orientacja seksualna i płeć nie może być powodem dyskryminacji. Walka z mową i czynami z nienawiści będzie naszym priorytetem. Znowelizujemy kodeks karny tak, aby mowa nienawiści ze względu na orientację seksualną i płeć była ścigana z urzędu - czytamy w umowie.

Posłanki KO chwalą zapis 

Na zapis dotyczący mowy nienawiści zwracają uwagę w mediach społecznościowych posłanki dotychczasowej opozycji, które chwalą ten krok.

Kara za mowę nienawiści wobec społeczności LGBT+ musi być wpisana do kodeksu karnego! Gwarantuje to nasza umowa koalicyjna - napisała na platformie X (dawniej Twitter) poseł KO Aleksandra Gajewska.

Polityk zamieściła również zdjęcie, na którym jest w koszulce z napisem “Jestem przeciw homofobii”. Wpisy w podobnym tonie publikowały też Katarzyna Lubnauer i Barbara Nowacka z Koalicji Obywatelskiej. 

Czytaj także: Zaskakujące informacje medialne w sprawie Donalda Tuska. Znowu chce "uciec" do Brukseli

A za kpiny z katolików też będą kary?

Pod wpisami posłanek zaczęły pojawiać się komentarze, w których internauci dopytują, dlaczego opozycja chce karać tylko za mowę nienawiści wobec społeczności LGBT. 

A wobec innych nie? - napisała Monika Jaruzelska, radna miasta stołecznego Warszawy.

A za kpiny z katolików też będą kary? - zapytał z kolei inny internauta.

Nazwijmy rzeczy po imieniu: obiecujecie zlikwidowanie wolności słowa. Nie ma czegoś takiego jak “mowa nienawiści”, jest cenzura - napisał Dariusz Lipiński, były członek Platformy Obywatelskiej.

Źródło: fronda.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
4
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo