Ukraiński muzyk oburzył wypowiedzią o Polsce. Jego przeprosiny nie wystarczyły. Agencja postanowiła odwołać jego trasę koncertową po naszym kraju

6
0
3
Kirył "Bledny" Tymoszenko
Kirył "Bledny" Tymoszenko / Fot. Twitter/X

Kirył "Bledny" Tymoszenko, członek ukraińskiego zespołu Poshlaya Molly opublikował w sieci film, w którym wyraził swoją niechęć do języka polskiego. Nagranie to wywołało falę oburzenia. Agencja Winiary Bookings odwołała jego trasę koncertową po naszym kraju.

Kirył "Bledny" Tymoszenko, członek ukraińskiego zespołu Poshlaya Molly opublikował w sieci film, w którym wyraził swoją niechęć do języka polskiego. Nagranie to wywołało falę oburzenia. Pod koniec listopada grupa miała zagrać koncerty w Gdańsku i Poznaniu, a w grudniu w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie. Ostatecznie jego trasę po Polsce odwołano. Wszystko z powodu nagrania, gdzie artysta postanowił obrazić Polskę i Polaków.

Wiecie, co mnie denerwuje w Polsce? Mnie wku***ia język polski. Nie rozumiem, po co mówić w tym je***ym języku, kiedy jest język rosyjski. Po prostu nie rozumiem. Chłopaki, nauczcie się k***wa rosyjskiego i mówcie w normalnym języku. Jest przecież imperium rosyjskie, więc po prostu do niego wróćcie i mówcie normalnym językiem - powiedział Kirył "Bledny" Tymoszenko w nagraniu na Instagramie.

Wideo szybko rozeszło się po sieci. Skomentował je między innymi dziennikarz portalu Defence24 Bartłomiej Wypartowicz.

Chłop długo mieszkał w Rosji i sami Ukraińcy delikatnie mówiąc za nim nie przepadają - zauważył dziennikarz portalu Defance24 Bartłomiej Wypartowicz.

Czytaj więcej: Borek ostro o Stanowskim. Wybuchła awantura. "Kłamanie na mój temat jest ryzykowne"

Wątpliwe przeprosiny ukraińskiego muzyka. Agencja odwołała wszystkie koncerty w Polsce

Sam Kirył Tymoszenko nagrał już wideo z przeprosinami, w którym stwierdził, że opublikowane wcześniej przez niego nagranie to tylko żart. Ubolewał, że nie został on właściwie zrozumiany.

We wtorek po południu agencja Winiary Bookings, organizator koncertu Poshlaya Molly, poinformowała, że cała trasa zespołu po Polsce została odwołana. Jako powód podano wypowiedź wokalisty.

Wszystkie bilety należy zwracać bezpośrednio w miejscu, w którym dokonano ich zakupu. My i wokalista Poshlaya Molly przepraszamy za wszelkie niedogodności - czytamy w oświadczeniu agencji Winiary Bookings.

Osoby, które kupiły bilet na koncert zespołu za pośrednictwem serwisu ebilet nie muszą się martwić o zwrot pieniędzy, otrzymają natychmiastowy zwrot środków

W ciągu kilku dni powinny zostać zaksięgowane na kontach bankowych - zapewniono.

Źródło: wp.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
6
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo