Wspieraj wolne media

Nieoficjalnie: Marciniak poprowadzi finał Euro 2024. Wszystko może zależeć od wyniku półfinału Francja-Hiszpania

0
0
0
Szymon Marciniak - polski sędzia FIFA
Szymon Marciniak - polski sędzia FIFA / Fot. X

Szymon Marciniak do tej pory prowadził dwa mecze Euro 2024. Polski sędzia podczas półfinałów Euro będzie miał wolne, ponieważ nie został wyznaczony ani do prowadzenia żadnego z nich. Według nieoficjalnych informacji rosną szansę na prowadzenie finałowego spotkania.

Szymon Marciniak do tej pory prowadził dwa mecze Euro 2024. Polski sędzia podczas półfinałów Euro będzie miał wolne, ponieważ nie został wyznaczony ani do prowadzenia żadnego z nich, ani do pełnienia w ich trakcie funkcji sędziego technicznego. Jednakże według doniesień medialnych z gry o prowadzenie finałowego spotkania wypadł główny rywal Polaka Daniele Orsato.

Jego głównym rywalem miał być Daniele Orsato, ale jak poinformował redaktor naczelny portalu "meczyki.pl" Tomasz Włodararczyk, włoski sędzia został już odesłany do domu. Niektórzy eksperci twierdzili, że jako uhonorowanie kariery sędziowskiej Orsato mógłby poprowadzić finał Mistrzostw Europy. Wiele wskazuje na to, że ćwierćfinał Anglia-Szwajcaria był jego ostatnim poprowadzonym meczem w karierze.

Czytaj więcej: Euro 2024. Merih Demiral pokazał gest organizacji terrorystycznej. Jest decyzja UEFA w sprawie tureckiego zawodnika

Marciniak faworytem do prowadzenia finału Euro 2024

Jak poinformował Rafał Rostkowski z "tvpsport.pl" do poprowadzenia finałowego spotkania został wyznaczony Szymon Marciniak. Informację w tej sprawie miał uzyskać od osób świetnie zorientowanych w wewnętrznej działalności UEFA.

Polak prowadził już finały Mistrzostw Świata, Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata oraz mecz o Superpuchar Europy. Gdyby sędziował jeszcze finał Euro, to dokonałby historycznego wyczynu, pobijając innych znanych i świetnych arbitrów z przeszłości jak Pierluigi Collina - obecnie szef sędziów FIFA oraz wielki orędownik pracy Marciniaka.

Źródło: meczyki.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo