Wspieraj wolne media

Niemiecki terror okupacyjny w Polsce. Na celowniku akcji informacyjnej Francja i Niemcy

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. X/Instytut Strat Wojennych im. Jana Karskiego

Po Wielkiej Brytanii i USA na celowniku naszej masowej akcji informacyjnej o niemieckim terrorze okupacyjnym w Polsce znalazły się: Francja i Niemcy. Wysłaliśmy dziś setki Raportów o stratach wojennych do bibliotek uniwersyteckich i naukowych - poinformował Instytut Strat Wojennych im. Jana Karskiego.

  • W Raporcie czytamy: Raport jest jest owocem kilkuletniej pracy ekspertów z różnych dziedzin nauki – historii, demografii i ekonomii oraz rzeczoznawców majątkowych.
  • Autorzy zaznaczyli, że Przygotowanie i publikacja Raportu o stratach (...), stanowi pierwszy, niezbędny krok na drodze do uzyskania przez państwo polskie stosownego zadośćuczynienia i odszkodowania za doznane w trakcie II wojny światowej krzywdy i zniszczenia.
  • 6 bilionów, 200 miliardów złotych - na tyle szacowane są straty Polski w wyniku niemieckiej napaści.
  • Zobacz także: Suwerenna Polska domaga się sprawiedliwości. "Złożymy wniosek o możliwości popełnienia przestępstwa przez burmistrz Alkmaar"

Raport jest jest owocem kilkuletniej pracy ekspertów z różnych dziedzin nauki – historii, demografii i ekonomii oraz rzeczoznawców majątkowych. Zawiera on obliczenia wartości strat zadanych Polsce przez III Rzeszę Niemiecką w czasie II wojny światowej w różnych dziedzinach życia społecznego i gospodarczego. Są w nim uwzględnione straty demograficzne, gospodarcze i kulturalne - napisała redakcja Raportu.

Zaznaczyli oni, że uwagę, że “Raport nie jest monografią naukową, jest podsumowaniem badań grupy ekspertów z najlepszych ośrodków akademickich, których połączyła propaństwowa idea rozliczenia kosztów okupacji niemieckiej, w celu odzyskania zrabowanego Polsce majątku i zwiększenia świadomości – w kraju i na świecie – jak niepowetowane straty poniosła Polska w czasie II wojny światowej”. 

Przygotowanie i publikacja Raportu o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej 1939–1945, stanowi pierwszy, niezbędny krok na drodze do uzyskania przez państwo polskie stosownego zadośćuczynienia i odszkodowania za doznane w trakcie II wojny światowej krzywdy i zniszczenia - czytamy.

Czytaj także: J. J. Kasprzyk: Do chwili obecnej nie ma żadnych reparacji od Niemiec. To są sprawy, do których trzeba wracać

RozliczaMy Niemców

Inicjatywa obywatelska RozliczaMy Niemców jest wsparciem dla działań polskiego rządu w egzekucji długu, od którego Niemcy uciekają prawie 80 lat.

W myśl projektu każdy rząd musiałby co roku, 1 września składać raport w sprawie podejmowanych działań w celu uzyskania reparacji od Niemiec. Byłby również zobowiązany do przedstawienia przed Sejmem planów w tej sprawie na kolejny rok.

Wszelkie informacje na temat inicjatywy RozliczaMy Niemców można znaleźć na stronie reparacje.info.

Źródło: x, instytutstratwojennych.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo