Wspieraj wolne media

"Ludzkie życie zaczyna się z chwilą poczęcia". Obrońcy życia apelują do posłów

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Każdy, kto trzymał na rękach noworodka, wie, że ten sam i taki sam człowiek przed chwilą był w łonie matki, to był zwyczajnie wcześniejszy etap jego życia. Jego bezbronność rodzi chęć opieki, wyzwala troskę i to, co w nas dorosłych najbardziej tkliwe, czułe i delikatne. Nie bójmy się dzieci! - czytamy w liście Instytutu Myśli Pro-Life do posłów.

Obrońcy życia apelują do posłów i posłanek, aby sprzeciwili się uchwalaniu bezprawia.

Jesteście Państwo wybrani przez Naród w celu ochrony Jego podstawowych wartości a jedną z tych wartości jest niezbywalne prawo do życia, także poczętych a nienarodzonych jeszcze dzieci - czytamy w liście otwartym.

Sejm zdecyduje dziś ws. aborcji

We wtorek komisja nadzwyczajna rozpoczyna prace nad dużą ustawą proaborcyjną. Jednocześnie w tym tygodniu ma być głosowana depenalizacja pomocy przy zabiciu nienarodzonego dziecka.

Przypominamy, że zanim ktokolwiek na świecie w ogóle wymyślił jakąkolwiek konstytucję tudzież system prawny wskazujący na to, co jest dozwolone a co nie jest, istniało prawo naturalne wynikające z bożego planu, zawarte w Dekalogu. Piąte przykazanie „Nie zabijaj” nie pozostawia żadnej wątpliwości co do ochrony życia od samego poczęcia do naturalnej śmierci - pisze Instytut Myśli Pro-Life.

"Ludzkie życie zaczyna się z chwilą poczęcia"

Obrońcy życia zwracają uwagę, że “nawet ci, dla których Pan Bóg nie istnieje, a mają wiedzę choćby  z zakresu wczesnej szkoły podstawowej, życie ludzkie nie zaczyna się w 12-tym tygodniu, ale z chwilą poczęcia”.

Dlaczego ma być dozwolone zabijanie dzieci 10-tygodniowych a już 15-sto bądź 28-mio tygodniowych nie? - piszą.

Obrońcy życia zwracają również uwagę, że w Polsce rodzi się coraz mniej dzieci, a “problem małej dzietności i starzenia się polskiego społeczeństwa staje się jednym z dominujących tematów debaty publicznej i uderza we wszystkie dziedziny naszego życia społecznego”. 

Dzieci są naszym skarbem narodowym, najcenniejszym polskim skarbem - przekonują.

Czytaj także: Różaniec pod Sejmem. Protest przeciwko ustawom aborcyjnym

Aborcja z naszych podatków

Dodają, że “aborcja opłacana z naszych podatków obarczy nas wszystkich odpowiedzialnością, także Was, Państwa Posłów i Posłanki, którzy być może nawet osobiście jesteście przeciwko, ale ulegając presji środowisk proaborcyjnych chcecie dać tzw. wolny wybór”.

Instytut Myśli Pro-Life wzywa wszystkich posłów do kategorycznego odrzucenia projektu zmiany ustawy Kodeks Karny umożliwiającego bezkarne zabijanie dzieci w łonach matek. Nie bójmy się dzieci! - podsumowują.

Źródło: Instytut Myśli Pro-Life

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo