Likwidator TVP nie poddaje się. Domaga się środków finansowych od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Gorgosz: "KRRiT nie jest uprawniona do badania legalności działań ministra"
Według informacji przekazanych przez portal "tvn24.pl" likwidator Telewizji Publicznej Daniel Gorgosz wystosował pismo do szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego. Gorgosz nie zgadza się z treścią uchwały KRRiT.
- Według informacji przekazanych przez portal "tvn24.pl" likwidator Telewizji Publicznej Daniel Gorgosz wystosował pismo do szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
- Daniel Gorgosz nie zgadza się z uchwałą KRRiT, która nie chce przekazać środków finansowych.
- Według likwidatora TVP, uchwała jest naruszeniem prawa zarówno pod względem podstaw prawnych.
- Zobacz także: Katastrofa rosyjskiego samolotu Ił-76 pod Biełgorodem. Nieoficjalnie: Zginęło ponad 60 ukraińskich jeńców. Kijów zaprzecza doniesieniom medialnym
Według informacji przekazanych przez portal "tvn24.pl" likwidator Telewizji Publicznej Daniel Gorgosz wystosował pismo do szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego. W piśmie, likwidator stwierdził, że Świrski powinien przekazać około 40 mln złotych do dnia 11 i 22 stycznia tego roku odpowiednie środki z KRRiT. 10 stycznia, KRRiT przyjęła uchwałę, w której przesunęła termin wypłaty środków z wpływów abonamentowych dla mediów na 12 lutego bieżącego roku Rada uzasadniła to chaosem prawnym powstałym w jednostkach publicznej radiofonii i telewizji wywołanym decyzjami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomieja Sienkiewicza.
Według likwidatora TVP, uchwała jest naruszeniem prawa zarówno pod względem podstaw prawnych, jak i motywów. Gorgosz twierdzi, że dokument ten jest sprzeczny konstytucją. W piśmie skierowanym do przewodniczącego KRRiT podkreślił, że organ nie jest upoważniony do badania legalności działań ministra.
KRRiT nie jest uprawniona do badania legalności działań ministra, a ocena w tym zakresie znalazła się w przedmiotowej uchwale - stwierdził Daniel Gorgosz.
Zapowiedziano podjęcie dalszych kroków prawnych w celu ochrony interesów spółki i wyegzekwowania wypłaty zaległych środków abonamentowych.
Porażka Sienkiewicza. Likwidator nie ustępuje
Sąd odmówił wpisania do Krajowego Rejestru Sądowego likwidacji Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Istnienie spółek mediów publicznych jest zagwarantowane ustawowo, a tym samym nie można postawić ich w stan likwidacji na podstawie przepisów kodeksu spółek handlowych. Resort kultury się z tym nie zgadza i zamierza zaskarżyć decyzję.
Daniel Gorgosz, który jest likwidatorem w TVP, w komunikacie dla pracowników poinformował, że firma jest w trakcie przygotowywania skargi na postanowienie sądu.
Już z chwilą jej złożenia, postanowienie referendarza utraci moc, a wniosek TVP zostanie ponownie merytorycznie oceniony przez sędziego tego sądu rejestrowego - zaznaczył Daniel Gorgosz.
Zdaniem Gorgosza decyzja sądu “nie powoduje skutków w postaci zmiany statusu naszej Spółki i jej władz”. Dodał, że TVP nadal jest w stanie likwidacji, a on pozostaje likwidatorem.
Źródło: dorzeczy.pl, tvn24.pl