Wspieraj wolne media

Lewica we Francji wygrała wybory. Romanowski: Skrajnie antynatowska i proputinowska formacja

0
2
0
Francuska lewica
Francuska lewica / Fot. PAP/EPA/ANDRE PAIN

W niedzielę we Francji odbyła się druga tura wyborów parlamentarnych, które wygrał lewicowy Nowy Front Ludowy. Swojego entuzjazmu z tego powodu nie kryją premier Donald Tusk i politycy Lewicy. Internauci zwrócili uwagę na kontrowersyjne poglądy twarzy NFL.

  • Lewicowy Nowy Front Ludowy otrzymał 182 mandatów, obóz prezydenta Emmanuela Macrona uzyskał 168 miejsc, z kolei Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen zdobyło 143 mandatów.
  • Tusk: W Paryżu entuzjazm, w Moskwie rozczarowanie, w Kijowie ulga. Wystarczająco, żeby być szczęśliwym w Warszawie.
  • Wielu internautów zwróciło uwagę, że jeden z liderów Nowego Frontu Ludowego Jean-Luc Mélenchon jest postacią skrajnie kontrowersyjną.
  • Zobacz także: Znany piłkarz zabrał głos ws. imigracji w Niemczech: Stała się niekontrolowana

Lewicowy Nowy Front Ludowy otrzymał 182 mandatów, obóz prezydenta Emmanuela Macrona uzyskał 168 miejsc, z kolei Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen zdobyło 143 mandatów w 577-osobowym parlamencie. 

Żadne ugrupowanie nie zdobyło większości bezwzględnej (289 mandatów).

Entuzjazm koalicji rządzącej 

W Paryżu entuzjazm, w Moskwie rozczarowanie, w Kijowie ulga. Wystarczająco, żeby być szczęśliwym w Warszawie - napisał w języku angielskim Donald Tusk na platformie X.

Głos w sprawie wyborów postanowił zabrać również europoseł Lewicy Krzysztof Śmiszek.

I francuscy nacjonaliści dostali w pysk. Brawo francuska Lewica! Tam, gdzie zagrożone są demokracja, prawa społeczne, wolność, tam wkracza lewica i bierze na siebie odpowiedzialność za społeczeństwo - napisał w mediach społecznościowych.

Czytaj także: Po Ukrainie i Rosji nadszedł czas na… Chiny. Viktor Orban z wizytą

Kontrowersyjny lewicowy polityk

Wielu internautów zwróciło uwagę, że jeden z liderów Nowego Frontu Ludowego Jean-Luc Mélenchon jest postacią skrajnie kontrowersyjną. Polityk popiera m.in. wyjście Francji z NATO i głośno opowiada się za bliską współpracą z Rosją Władimira Putina.

Czytam, że Jean-Luc Melenchon to skrajny komunista, który kocha Putina i Matuszkę Rassiję, za to nienawidzi Żydów, choć się z tym kryje. W dodatku nie pasuje mu NATO. Ze zwycięstwa takiego polityka cieszy się Tusk i wszyscy uśmiechnięci. Zwariowali do końca? - napisał Tomasz Sommer, redaktor naczelny tygodnika “Najwyższy CZAS!”.

Premierem Francji zostanie radykalny trockista-putinista, przeciwnik własności prywatnej, NATO, UE i USA, zwolennik rozbrojenia Polski i Ukrainy oraz oddania sporych połaci Ukrainy Rosji. A Tusk i tysiące jego fanatyków biją brawo. Myślałem, że widziałem już wszystko - napisał z kolei internauta “Zygfryd Czaban”.

Profil “Ostatnia Prosta” przypomniał wypowiedź Mélenchon z 22 marca 2022, chwilę po ataku Rosji na Ukrainę.

Proponuję, abyśmy opuścili NATO, bezużyteczną organizację, która powoduje napięcia niemal wszędzie. Proponuję, abyśmy my, Francuzi, zbudowali alterglobalistyczne sojusze. Sojusze oparte na potrzebie służenia ogólnemu interesowi ludzkiemu - powiedział lewicowy polityk.

Wbrew temu, co pisze Tusk, wcale bym się nie cieszył z wyniku wyborów we Francji. Dlaczego? Bo zwyciężyła tam skrajnie antynatowska i proputinowska formacja. Taka jest prawda - napisał Marcin Romanowski z PiS.

 

Źródło: x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
2
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo