Wspieraj wolne media

Lewica już snuje swoje wizje. Chce delegalizacji ONR i Młodzieży Wszechpolskiej

6
0
5
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Tomasz Gzell

Lewica jeszcze nie zaczęła rządzić, ale już planuje mścić się na narodowcach. Chce delegalizacji narodowych organizacji, chodzi m.in. o Młodzież Wszechpolską.

Poseł Lewicy Anna-Maria Żukowska zaapelowała do lidera PO Donalda Tuska w sprawie delegalizacji Obozu Narodowo-Radykalnego (ONR) i Młodzieży Wszechpolskiej.

Apelowaliśmy o to od 2011 r. co najmniej. Aby sztuczki z ciągłymi zmianami siedziby temu nie przeszkodziły - napisała na platformie X (wcześniej Twitter).

Żukowska dodała, że inicjatywę w tej sprawie może podjąć już teraz m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Lewica chce walczyć z narodowcami

Poseł popiera lewicowy aktywista Andrzej Szaja, który napisał, że “w roku 2019 Komitet do spraw Likwidacji Dyskryminacji Rasowej przy ONZ zaapelował do Polski o delegalizację ONR i Młodzieży Wszechpolskiej. Dobrze by było, gdyby przyszły rząd podjął ten temat”.

Czytaj także: Polski rząd poparł rezygnację z paliw kopalnych. 100 mld euro na zwiększenie nakładów na politykę klimatyczną

Bosak: Mówią “demokracja”, a myślą “dyktat lewicy”

Do sprawy odniósł się Krzysztof Bosak z Konfederacji.

Zaczyna się. Opozycja “demokratyczna” jeszcze nie zaczęła rządzić, a już snuje wizje delegalizacji organizacji narodowych. Nie jestem zdziwiony. Mówią “demokracja”, a myślą “dyktat lewicy” - skomentował w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że nie tak dawno Tomasz Lis, były redaktor naczelny “Newsweeka”, nawoływał również do likwidacji Marszu Niepodległości, który nazwał “marszem faszystów”.

 

Źródło: x

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
6
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo