Wspieraj wolne media

Legalizacja związków partnerskich i co dalej? Ozdoba: Będą tzw. małżeństwa homoseksualne

2
1
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Związki partnerskie będą prowadziły do legalizacji “małżeństw homoseksualnych”, włącznie z prawem do adopcji. Tymczasem osoby homoseksualne na przestrzeni 20-30 lat wielokrotnie zmieniają swoich partnerów. Jeśli takie pary nie są trwałe, a chcą wychowywać dzieci, to jaki dramat będą przeżywać te dzieci? - powiedział Paweł Ozdoba, prezes Zarządu Centrum Życia i Rodziny.

  • Odpowiedzialna za projekt ustawy o związkach partnerskich jest minister ds. równości Katarzyna Kotula.
  • Ozdoba: Już teraz przygotowaliśmy specjalny apel do prezydenta RP, żeby zawetował ustawę.
  • Ozdoba wymienił kilka państw (m.in. Holandię, Szwecję, Hiszpanię, Wielką Brytanię), które zalegalizowały związki partnerskie “w imię równości”. Później natomiast nastąpiła legalizacja “małżeństw homoseksualnych”.
  • Zobacz także: Papież wezwał do zaprzestania tej praktyki. "Społeczność międzynarodowa powinna podjąć wysiłki"

Odpowiedzialna za projekt ustawy o związkach partnerskich jest minister ds. równości Katarzyna Kotula.  

Chciałabym, żeby w ustawie znalazło się zawieranie związków w urzędzie stanu cywilnego, kwestia wspólnoty majątkowej, dziedziczenia i umożliwienie zmiany nazwiska - wyjaśniła polityk.

Kotula chce, aby ustawa pojawiła się jak najszybciej, ale zanim będzie procedowana, zamierza wpisać do Kodeksu karnego mowę nienawiści ze względu na orientację seksualną i płeć

Ozdoba: Przygotowaliśmy specjalny apel do prezydenta

Paweł Ozdoba na antenie Radia Maryja powiedział, że “projekt nie jest oficjalnie podany do wiadomości, natomiast wiemy, co będzie się w nim znajdowało”.

Lobby środowiska LGBT jest bardzo duże, o czym świadczy m.in. utworzenia Ministerstwa ds. Równości, które będzie zajmować się tylko sprawami osób związanych z subkulturą LGBT. (…) Już teraz przygotowaliśmy specjalny apel do prezydenta RP, żeby zawetował ustawę - poinformował prezes Zarządu Centrum Życia i Rodziny.

Ozdoba zaznaczył, że przyjęcie projektu będzie skutkowało stworzeniem pojęcia tzw. małżeństw homoseksualnych, a to jest pogwałceniem polskiej konstytucji.

Apel do Andrzeja Dudy można podpisać tutaj.

Czytaj także: Adopcja dzieci przez pary LGBT? Kotula: Tutaj wbrew pozorom jest pole manewru

Legalizacja związków partnerskich i co dalej?

Związki partnerskie będą prowadziły w bardzo krótkim czasie do legalizacji “małżeństw homoseksualnych”, włącznie z prawem do adopcji dzieci - stwierdził.

Ozdoba wymienił kilka państw (m.in. Holandię, Szwecję, Hiszpanię, Wielką Brytanię), które zalegalizowały związki partnerskie “w imię równości”. Później natomiast nastąpiła legalizacja “małżeństw homoseksualnych”.

Związki te przyjmują różnego rodzaju prawa, jakie państwo gwarantuje dla małżeństwa, ale nie dotyczą ich obowiązki wynikające z bycia w związku małżeńskim, jak przyjęcie na świat potomstwa i wychowanie go. (…) Sytuacja jest jednoznaczna. Związki partnerskie oznaczają legalizację tzw. homomałżeństw z prawem do adopcji - powiedział.

Ozdoba dodał, że “osoby homoseksualne na przestrzeni 20-30 lat swojej aktywności w takiej relacji wielokrotnie zmieniają swoich partnerów”. Zaznaczył, że takie związki nie są trwałe. Dodał, że dzieci adoptowane przez takie pary będą przeżywać dramat.

Źródło: radiomaryja.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
2
1
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo