Niespodziewana roszada w Porozumieniu. Magdalena Sroka zrezygnowała z prowadzenia partii. Schedę po niej przejął kandydat Konfederacji do Sejmu
Magdalena Sroka, która weszła do Sejmu z list Trzeciej Drogi, nie jest już prezesem Porozumienia. Według ustaleń "Wirtualnej Polski" zrezygnowała ona z funkcji jeszcze przed kampanią wyborczą. Portal ustalił również kto przejął po niej schedę.
- Jeszcze przed kampanią wyborczą, Magdalena Środa zrezygnowała z prowadzenia Porozumienia.
- Ponadto w ramach porozumienia z Trzecia Drogą złożyła kartę członkowską wraz z Iwoną Michałek oraz Stanisławem Bukowcem.
- Choć Środa chciałaby likwidacji Porozumienia, to jej następca prezes Stanisław Derehajło ma kompletnie inne plany.
- Zobacz także: Konflikt palestyńsko-izraelski. Mieszkańcy z nakazem ewakuacji. Wymiana ognia między Izraelem, a Hezbollahem
W grudniu 2022 r. Magdalena Środa objęła przywództwo w Porozumieniu. Portal "Wirtualna Polska" ustaliła, że jeszcze przed kampanią wyborczą zrezygnowała ona z prowadzenia partii. Do Sejmu wystartowała z listy Trzeciej Drogi, gdzie uzyskała nominację do polskiego parlamentu. Razem ze Sroką Porozumienie porzucili Iwona Michałek oraz Stanisław Bukowiec. Oni z kolei nie będą zasiadali w Sejmie kolejnej kadencji.
Byli współpracownicy Jarosława Gowina stwierdzili, że ugrupowanie jest zbyt mocno obciążone tworzeniem Zjednoczonej Prawicy, czyli Prawa i Sprawiedliwości, a oni widzą swoją przyszłość po stronie demokratycznej opozycji.
Zgodnie z doniesieniami, porzucenie Porozumienia było jednym z warunków dobrej współpracy w ramach Trzeciej Drogi. Początkowo wzięcie Magdaleny Sroki na listy blokowało ugrupowanie Szymona Hołowni.
Magdalena Środa pozostanie bezpartyjnym posłem. Ponadto chciałaby ona, aby Porozumienie zostało zlikwidowane, jednakże może się ona zaskoczyć.
Czytaj więcej: Prezydent udzielił wywiadu dla portalu "tysol.pl". Andrzej Duda: "Mają szczęście, że ja jestem cały czas prezydentem"
Nowy szef Porozumienia - byłej partii Jarosława Gowina
Zgodnie z statusem Porozumienia przeszło w ręce wiceprezesa Stanisława Derehajło. Funkcję tę sprawuje Stanisław Derehajło, rolnik, były wójt gminy Boćki, były wicemarszałek województwa podlaskiego, który w wyborach bezskutecznie walczył o mandat poselski z list Konfederacji.
Co więcej polityk w rozmowie z "WP" zadeklarował, że zamierza kontynuować działalność Porozumienia. Niewykluczone, że zawiąże również szerszą współpracę z Konfederacją, szczególnie gdy zbliżają się wybory samorządowe oraz do Parlamentu Europejskiego.
Źródło: wp.pl