Wspieraj wolne media

Korwin-Mikke o proteście przeciwko traktatowi pandemicznemu: "Światowa organizacja Zdrowia to jest mafia". Zapowiedział również szybkie powstanie nowej partii

1
0
2
Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke / Fot. Twitter/X

Janusz Korwin-Mikke wziął udział w proteście przeciwko Światowej Organizacji Zdrowia, która próbuje przejąć część władzy krajowej w zakresie zarządzania kryzysami epidemicznymi oraz innymi.

Janusz Korwin-Mikke wziął udział w proteście przeciwko Światowej Organizacji Zdrowia, która próbuje przejąć część władzy krajowej w zakresie zarządzania kryzysami epidemicznymi oraz innymi. W wywiadzie dla TV Media Narodowe podkreślił, że wszyscy uczestnicy protestu podkreślają swój indywidualizm w podejściu zdrowotnym.

Światowa organizacja Zdrowia jest to mafia, która usiłuje zrobić z nas bydlęta hodowlane. Oczywiście dla naszego dobra. My chcemy być jak normalni ludzie, którzy sami się szczepią albo nie, chorują albo nie chorują. Nie będzie nam nasz właściciel mówił jak mamy się leczyć i co mamy jeść i co mamy pić - powiedział Janusz Korwin-Mikke

Polityk zawieszony w członkostwie Konfederacji i Nowej Nadziei wypowiedział się na temat sformowania nowej partii politycznej, którą zapowiedział jakiś czas temu. 

Nowa partia powstanie i to nawet bardzo szybko - poinformował polityk.

Nie chciał on jednak zdradzić Janowi Bodakowskiemu z TV Media Narodowe jak będzie się nazywać owo ugrupowanie.

Czytaj więcej: Przez Polskę przetacza się dyskusja na temat in vitro. Sejm przyjął w tej sprawie ustawę. Magdalena Guziak-Nowak zaprasza na webinar "In vitro. Umiemy, ale czy możemy?"

Centralne zarządzanie zdrowiem przez Światową Organizację Zdrowia

Przyjęcie międzynarodowego tzw. traktatu antypandemicznego jako pierwszy zaproponował przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel podczas Paris Peace Forum w listopadzie 2020 r. Wniosek natomiast poparła Rada Europejska.

Alarmowano, że “pandemia Covid-19 to problem globalny” i “żaden rząd ani żadna instytucja nie są w stanie samodzielnie stawić czoła przyszłym pandemiom”. Apel o zawarcie międzynarodowego traktatu poparli przywódcy grupy G-7 w oświadczeniu z lutego 2021 r.

W grudniu 2021 r. członkowie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) porozumieli się co do rozpoczęcia procesu redagowania i negocjowania konwencji, umowy lub innego międzynarodowego instrumentu, by poprawić profilaktykę, gotowość i reakcję pandemiczną. 

Instytut Ordo Iuris poinformował, że WHO opublikowała kolejny projekt tzw. traktatu antypandemicznego, który ma być podstawowym narzędziem tej organizacji w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych na skalę międzynarodową. 

Dotychczasowe prace nad traktatem wywoływały dyskusje, które koncentrowały się przede wszystkim na propozycji przyznania WHO centralnej roli w globalnym zarządzaniu zdrowiem, przy jednoczesnym możliwym ograniczeniu kompetencji państw członkowskich w tym zakresie - czytamy na stronie Instytutu.

Nowe poprawki obejmują m.in. dodanie definicji “strony”, według której może nią być nie tylko państwo, a także propozycję utworzenia stałego mechanizmu finansowania rozwiązań traktatowych. 

6 listopada rozpoczęło się również kolejne posiedzenie Międzyrządowego Organu Negocjacyjnego koordynującego prace nad traktatem.

Źródło: tvmn.pl, twitter.com/x.com

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
1
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo