Wspieraj wolne media

Kontrowersyjny Zbigniew Stonoga "jedynką" partii Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców

15
1
22
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Youtube/Zbigniew Stonoga

Znany w mediach społecznościowych Zbigniew Stonoga wystartuje jako “jedynka” na liście wyborczej partii Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców.

  • Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców zgłosił zamiar startu jedynie w wyborach do Sejmu.
  • Stonoga: Polska racja stanu wymaga zwalczania PiS-u, ziobry i konfederacji tak aby nasza ojczyzna zawróciła z drogi do katastrofy ekonomiczno-społecznej.
  • Biznesmen dał się szerzej poznać w 2015 r., gdy opublikował w internecie akta śledztwa tzw. afery podsłuchowej.
  • Zobacz także: Przydomowy schron bez pozwolenia? Będzie taka możliwość. Sejm przyjął ustawę

Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców zgłosił zamiar startu jedynie w wyborach do Sejmu. Partia przedstawia się jako “jedyna licząca się pozaparlamentarna opozycja”.

Polska racja stanu wymaga zwalczania PiS-u, ziobry i konfederacji tak aby nasza ojczyzna zawróciła z drogi do katastrofy ekonomiczno-społecznej. Dlatego wystartuję jako jedynka w okręgu w którym kandyduje ziobro [pisownia oryginalna - przyp. red.] - napisał Zbigniew Stonoga na platformie X (dawniej Twitter).

Kontrowersyjny Zbigniew Stonoga

Biznesmen dał się szerzej poznać w 2015 r., gdy opublikował w internecie akta śledztwa tzw. afery podsłuchowej. Chodziło o nagrania ważnych polityków PO w warszawskich restauracjach.

Był wielokrotnie skazywany m.in. za oszustwa, znieważenia (w tym prezydenta RP) i zniesławienia, znieważenie osób publicznych, kierowanie gróźb karalnych, składanie fałszywych zeznań, fałszywe oskarżenie czy fałszowanie dokumentów.

Stonoga jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Stał się znany m.in. za sprawą swojej aktywności w internecie i wideoblogów, w których ostro krytykuje polskie władze.

Czytaj także: Były działacz partii KORWiN usunięty z listy Lewicy

Na zgłoszenie komitetu wyborczego został tydzień 

Poniedziałek 28 sierpnia będzie ostatnim dniem na złożenie w Państwowej Komisji Wyborczej zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego. Do 6 września komitety muszą zgłosić PKW listy kandydatów na posłów i senatorów.

Warto wspomnieć, że jeżeli zawiadomienie spełnia warunki określone w Kodeksie wyborczym, PKW w terminie 3 dni od złożenia zawiadomienia, decyduje o jego przyjęciu. Gdyby okazało się, że zawiadomienie ma wady - PKW wzywa pełnomocnika wyborczego do ich usunięcia.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

Źródło: x, onet.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
15
1
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo