Były działacz partii KORWiN usunięty z listy Lewicy. Krzyczał na marszu LGBT: "Wszystkich was wyrżniemy!"

3
0
21
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Youtube/Marsz Równości w Lublinie

Patryk Kobyłko miał być kandydatem na lubelskiej liście Lewicy. 5 lat temu atakował tzw. marsz równości, padały nawet groźby w stronę uczestników: “wyrżniemy was!”. Lewica zdecydowała się usunąć go z listy w ostatniej chwili.

Gdy dotarliśmy do zatwierdzonych list, okazało się, że na “szóstce” znajduje się Krzysztof Żelazowski. - Potwierdzam, że Patryk Kołbyko został usunięty z listy - mówi nam jeden z polityków Lewicy - poinformowała “Gazeta Wyborcza”.

Piotr Zawrotniak, sekretarz Nowej Lewicy w województwie lubelskim w rozmowie z Interią potwierdził, że zarząd krajowy partii zdecydował o usunięciu byłego korwinisty.

Część środowiska, skupiona w naszej młodzieżówce, która była promotorem tej kandydatury, postanowiła w tej sprawie wyrazić swoje niezadowolenie. To wewnętrzne sprawy, nie chcemy o nich szerzej publicznie mówić - powiedział.

Wyzywał uczestników marszu równości

Kobyłko formalnie nigdy w ugrupowaniach tworzących Konfederację nie był, jednak z nimi współpracował. Wzbudził zainteresowanie w mediach za sprawą zdjęcia wykonanego podczas marszu równości.

W 2018 roku nastolatek ubrany w marynarkę z biało-czerwoną opaską został uwieczniony podczas protestu przeciw homomarszowi w Lublinie. Kobyłko krzyczał też obelgi w stronę uczestników: “Jesteście bolszewikami. Precz z komunizmem!”, “Tęczowi faszyści! Pożałujecie tego sk***syny!” czy “Wszystkich was wyrżniemy!”.

Czytaj także: Bielan rezygnuje ze startu do Sejmu. "Rozmawiałem z Kaczyńskim"

Zmiana poglądów

Jednak już rok później Kobyłko znalazł się po drugiej stronie barykady, zmienił poglądy i zgłosił swój akces do SLD. Sam stał się też uczestnikiem marszów równości.

Godzinami oglądałem debaty z udziałem Leszka Millera, Włodzimierza Czarzastego, ale też Adriana Zandberga. Okazało się, że zgadzam się z ich poglądami w kwestiach społecznych. (...) Żałuję tamtej sytuacji i wstydzę się tego, co krzyczałem - powiedział w rozmowie z “Dziennikiem Wschodnim”.

 

Źródło: wyborcza.pl, interia.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
3
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo