Wspieraj wolne media

Ministerstwo Rolnictwa pozyska nową nazwę? Lider Agrounii chce przybliżyć resort innym sektorom rolnictwa i branży spożywczej. Kołodziejczak: "Wiele osób myśli, że to jest ministerstwo tylko dla rolników"

0
0
0
Poseł KO i lider Agrounii Michał Kołodziejczak
Poseł KO i lider Agrounii Michał Kołodziejczak / Fot. Youtube

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak uzyskał mandat poselski z ramienia Koalicji Obywatelskiej, którą wcześniej krytykował. Teraz poseł ma ambicje na znaczący wpływ w resorcie rolnictwa. W wywiadzie dla Radia ZET przekonywał, jakie zmiany powinna wprowadzić nowa koalicja rządząca.

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak uzyskał mandat poselski z ramienia Koalicji Obywatelskiej, którą wcześniej krytykował. Poseł KO w wywiadzie dla Radia ZET próbował przekonywać rolników, że pomimo startu z list znienawidzonej przez nich listy, nadal wierzy w nić sympatii. Szczególnie chodziło mu o rolników głosujących na Prawo i Sprawiedliwość.

Mam list napisany do wyborców PiS. Nić sympatii między Agrounią a ludźmi, którzy poszli głosować na PiS, nie została zerwana - stwierdził poseł Koalicji Obywatelskiej.

Jego zdaniem, Prawo i Sprawiedliwość próbuje obecnie negować wszystko co nie pochodzi z ich środowiska.

Ja się na to nie zgadzam. Tak samo stałem z tymi ludźmi na barykadach. Zapewniam ponad 7 mln osób, które głosowały na PiS, będę patrzył i będę dbał też o was  - dodał Michał Kołodziejczak.

Będę robił wszystko, by była jeszcze bardziej odbudowana. Piszę w liście jasno: będę was godnie reprezentować w nowej kadencji Sejmu - podkreślił.

Czytaj więcej: Premier Mateusz Morawiecki szuka większości w Sejmie. Zaskakujące oświadczenie szefa polskiego rządu. "Mamy propozycję dla nowych ugrupowań w Sejmie"

Kołodziejczak proponuje zmianę nazwy resortu rolnictwa

Redaktor Bogdan Rymanowski zapytał się swojego rozmówcę na temat samego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i jakie ma on związku z tym plany na przyszłość. Polityk wprost podkreślił, że musi nastąpić weryfikacja obecnego personelu oraz wydatków.

Pod ministrem rolnictwa pracuje ok. 30 tys. pracowników na różnych stanowiskach. Tam trzeba wejść, przeczyścić, zobaczyć, jak chociażby 32 mld zostało wydane przez ARiMR  - wyjaśnił lider Agrounii.

Jego zdaniem przez ostatnie lata rządów PiS w tym resorcie były zatrudniane osoby, którzy byli znajomymi dotychczasowych urzędników i ministrów. Jego zdaniem resort musi również zmienić nazwę, by dotrzeć do większego grona społeczeństwa ze swoim przekazem.

Powinniśmy zbudować Ministerstwo Rolnictwa i Żywności. Wiele osób, które nie zajmują się rolnictwem czy żywnością, myślą, że to jest ministerstwo tylko dla rolników - ocenił Kołodziejczak.

Źródło: tysol.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo