Lewacka ideologia nie zna granic.Pseudonaukowcy spod bandery LGBT zamierzają zmienić słownictwo i znaczenie wyrazów. "Mamy nadzieję, że ten oddolny wysiłek zjednoczy ludzi"

0
3
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

Ideolodzy skrajnej lewicy twierdzą, że słowa mężczyzna i kobieta powinny zostać wycofane ze świata nauki. Według nich kobiety należy nazywać osobami produkującymi jaja, a mężczyzn osobami produkującymi plemniki.

Ideolodzy skrajnej lewicy twierdzą, że słowa mężczyzna i kobieta powinny zostać wycofane ze świata nauki. Według nich kobiety należy nazywać osobami produkującymi jaja, a mężczyzn osobami produkującymi plemniki. Inne słowa i terminy uważane za problematyczne to: mężczyzna, kobieta, matka, ojciec, prymitywny, zaawansowany, obcy, inwazyjny, egzotyczny, obcy i rasa.

Koncepcja stanowi część projektu językowego "Ecology and Evolutionary Biolog", który powstał dzięki współpracy skrajnych lewicowców ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. W ramach tej grupy, rzekomi naukowcy zebrali tzw. problematyczne słowa i zwroty, które uznano za szkodliwe dla środowiska LGBT.

Definicja dotyczy zdolności reprodukcyjnej, która nie bierze pod uwagę osobników, które nie wydają potomstwa - stwierdziła Haley Branch z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej.

Porzucenie tradycyjnych terminów spotkało się z ostrą reakcją, ponieważ krytycy ostrzegają, że mogłoby to sprawić, że nauce zabraknie precyzji, spowoduje zamieszanie.

Czytaj więcej: Dr Grossman: Płeć nie jest przypisana przy urodzeniu, jest ustanowiona w momencie poczęcia

Lewicowi ideolodzy szukają kolejnych zwrotów do "naprawy"

Inny zwrot, który znalazł się w katalogu to m.in.  nauka obywatelska, która również ma być szkodliwa, dla osób nie czujących się obywatelami danego państwa. Chodzi oczywiście o ukłon w stronę nielegalnych imigrantów. Zamiast tego naukowcy sugerują używanie terminu nauka uczestnicząca lub nauka społecznościowa.

Projekt językowy EEB będzie żywym dokumentem, ponieważ poszczególne szkodliwe słowa i ich alternatywy mogą z czasem ulec zmianie. Ludzie mogą zgłaszać swoje sugestie online i słuchać ich głosu. Mogą także bardziej zaangażować się jako jednostka, jako instytucja lub na poziomie społeczności. Mamy nadzieję, że ten oddolny wysiłek zjednoczy ludzi - stwierdziła dr Danielle Ignace z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej.

Zwolennicy zmian twierdzą, że chociaż użycie tzw. szkodliwego języka zwykle nie jest zamierzone, ostrzegają, że nieumyślna szkoda może powstać w wyniku rzekomo wrodzonej złożoności i historycznego dziedzictwa języka.

Źródło: magnapolonia.org

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
3
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo