Lev Tahor - żydowska sekta porywająca dzieci. Nowojorski sąd skazał trójkę braci. To ostatni podejrzani ze sprawy z 2018 roku

0
0
2
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

Bracia Yoil, Yakov i Shmiel Weingarten z żydowskiej sekty Lev Tahor zostali uznani za winnych udziału w uprowadzeniu dwójki dzieci z ich domu w Woodridge w Stanach Zjednoczonych. Żydowscy bracia byli ostatnimi z dziewięciu podejrzanych w tej sprawie.

Bracia Yoil, Yakov i Shmiel Weingarten z żydowskiej sekty Lev Tahor zostali uznani za winnych udziału w uprowadzeniu dwójki dzieci z ich domu w Woodridge w Stanach Zjednoczonych. Bracia Weingarten usłyszeli wyroki za uprowadzenie 14-letniej dziewczynki i jej 12-letniego brata z domu ich matki w Woodridge w stanie Nowy Jork w 2018 roku.

Żydowscy bracia byli ostatnimi z dziewięciu podejrzanych w tej sprawie. Wszyscy zostali skazani lub przyznali się do winy, w tym przywódca sekty rabin Nachman Helbrans, który w 2022 roku został skazany na 12 lat więzienia za liczne porwania i wywózkę za granicę nieletnich w celach seksualnych oraz za inne zarzuty.

Tym wyrokiem wszystkich dziewięciu przywódców Lev Tahor oskarżonych o te haniebne zbrodnie zostało pociągniętych do odpowiedzialności - stwierdziło w oświadczeniu biuro prokuratora Stanów Zjednoczonych w południowym dystrykcie Nowego Jorku.

Bez względu na to, czy dzieje się to w imię religii, czy innego systemu przekonań, narażanie dzieci na przemoc fizyczną, seksualną lub emocjonalną nigdy nie będzie tolerowane - czytamy dalej.

Bracia zostali skazani za wszystkie zarzuty, w tym porywanie dzieci dla celów seksualnych oraz inne przestępstwa godzące w rację stanu USA.

Czytaj więcej: Skandal z udziałem kandydata na prezydenta Katowic. Dawid Durał został zatrzymany przez policję. Prokurator przedstawił mu zarzuty

Czym jest żydowska sekta Lev Tahor?

Lev Tahor czyli po hebrajsku czyste serce - to tajemnicza grupa i niewiele wiadomo o jej wewnętrznym funkcjonowaniu. Grupa wyznaje skrajną interpretację prawa żydowskiego, które poważnie ogranicza kontakt jej członków ze światem zewnętrznym i codziennymi aspektami życia, takimi jak dieta i ubiór, a zwłaszcza wątki rytualne.  Od czasu aresztowania Helbransa, członkowie sekty szukali nowego domu, pojawiając się na Bałkanach i w Maroku. Prawdopodobnie większość osiadła w Gwatemali, gdzie grupa ma swoją siedzibę od około 2013 roku.

Do porwania za które skazani zostali bracia Weingarten, doszło w wigilię Chanuki w 2018 roku. Wówczas to członkowie sekty późnym wieczorem porwali dwójkę dzieci z miasta Woodridge w stanie Nowy Jork i używając przebrań oraz fałszywych dokumentów tożsamości przemycili młode rodzeństwo do Meksyku. Tam oddali dziewczynkę dorosłemu mężczyźnie, którego uważali za jej męża.

Dzieci odnaleziono w Meksyku po tygodniowych poszukiwaniach z udziałem setek śledczych i pracowników organów ścigania, a następnie wróciły do Nowego Jorku.

Źródło: magnapolonia.org

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo