Kolejna fabryka w Polsce zostanie zamknięta. Odlewnia w Elblągu ogłosiła proces likwidacyjny. Pracę straci ponad sto osób

0
0
2
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

Jak poinformował portal "tvn24.pl" koncern GE Power zgłosił do Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu zamiar zwolnień grupowych w ich zakładzie. Sam zakład, który działał w naszym kraju od 1948 roku ma zostać zlikwidowany.

Jak poinformował portal "tvn24.pl" koncern GE Power zgłosił do Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu zamiar zwolnień grupowych w ich zakładzie. Redukcja kadry pracowniczej ma rozpocząć się już od początku lipca bieżącego roku i ma potrwać do końca marca 2025 roku. Ponadto sam zakład, który działał w naszym kraju od 1948 roku ma zostać zlikwidowany.

Przyczyną zwolnień, jak podaje pracodawca, jest konieczność całkowitego zakończenia przez GE Power Sp. z o.o. działalności Odlewni Staliwa w Elblągu ze względu na malejącą produkcję - czytamy w komunikacie Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu.

Już wcześniej w mediach informowano o planach GE Power. Na początku roku koncern poinformował, że opracowano projekt zamknięcia odlewni w Elblągu i rozpoczęto zgodnie z prawem proces informacyjno-konsultacyjny z przedstawicielami pracowników. Z odlewni zostanie zwolnionych nawet 166 osób.

Sam proces likwidacji nie dotyczy jednak pozostałej części Zakładu Produkcji Turbin ani innych obszarów działalności firmy w Elblągu.

Czytaj więcej: Risexton Group Opinie: Handluj na rynku Forex, walutami i akcjami międzynarodowymi

Pracownicy otrzymali propozycję przeniesienia

Zakład opon ciężarowych Michelin S.A. ma przestać działać do końca roku. Fabryka nie zostanie jednak całkowicie zamknięta. W Olsztynie, wszyscy pracownicy dotychczas zatrudnieni w zamykanym zakładzie mają zostać w mieście i otrzymać propozycję pracy w pozostałych zakładach koncernu. Te informacje potwierdza rzecznik prasowy Michelin Polska Piotr Staszałek.

Michelin Polska z końcem tego roku wygasi produkcję opon do samochodów ciężarowych w fabryce w Olsztynie, ale nie zwolni pracujących w tym zakładzie ludzi - powiedział Piotr Staszałek.

W Olsztynie pozostanie bowiem kilka innych wydziałów francuskiego giganta, w których propozycję pracy otrzymają pracownicy likwidowanej fabryki. Należą do nich Zakład Opon Osobowych i Dostawczych, Zakład Opon Rolniczych, Zakład Półproduktów, Zakład Form, Zakład Kordów oraz Grupa Serwisów.

Źródło: dorzeczy.pl, tvn24.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
0
0
Zapisz na później
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną
Na żywo